1. ročník

Do 1. ročníku nastoupilo 8 týmů.

V prvním semifinále se utkala Martinická Hůra proti Dragons HB. Favorizovaná Hůra přežila první šanci soupeře, když Šarkauskas trefil tyčku. Poté se prosadili Pętelka, Jirofa a Královič a favorit prošel hladce do finále.
Ve druhém semifinále nastoupila Kopřivnice proti Příbrami. Kopřivnice vedla, když se nádherným volejem prosadil Pomeje 1:0. Za Příbram ve druhé půli srovnal ranou z 30. metrů Balandis 1:1. O postupu Kopřivnice rozhodla přesná hlavička Elvarista.

V zápase o 3. místo Dragons HB vedli nad Příbramí 1:0, když se v 5. minutě prosadil Nemec. Příbram srovnala v 71. minutě, když se prudkou hlavičkou prosadil Comrie 1:1. Příbram nedala ve 120. minutě penaltu, ale nakonec se radovala po vítězném penaltovém rozstřelu.

Ve finále nastoupili Kopřivnice proti Martické Hůře. Kopřivnice překvapivě vedla, když se v 43. minutě tvrdou ranou z dálky prosadil Pomeje 0:1. Hůra kontrovala v 70. minutě, když svou střelu dorazil do branky Zidane. O výsledku finále rozhodla situace z 82. minuty. Míč si se spoluhráči narazil kapitán Hůry Tang a povedenou ranou poslal Hůru do vedení 2:1. Ta již trofej nepustila.

1. ročník Martinického Niky poháru patřil pořádajícímu týmu Hůře Martinice. 2. místo a posun do Martinického poháru patřil Kopřivnici. Pro třetí místo si došlo béčko Příbrami.

Statistiky

Semifinále

1. FK Hura Martinice - FC Dragons HB 3:0 (2:0)
Branky: 16 Pętelka 18 Jirofa 48 Královič
Žlutá karta: Jirofa - Šarkauskas, Mathiasson
Červená karta: -
Diváci: 7 984

1.FC Koprivnice - FC Templario Pribram 2:1 (1:0)
Branky: 14 Pomeje 81 Elvaristo - 60 Balandis
Žlutá karta: - Cizmaş, Castiella
Diváci: 11 479

o 3. místo

FC Dragons HB - FC Templario Pribram 1:2 po p. k. (1:0)
Branky: 5 Nemec - 71 Comrie
Žlutá karta: Nemec, Hazard - Sanchez
Diváci: 7 794

Finále

1. FK Hura Martinice - 1.FC Koprivnice 2:1 (0:1)
Branky: 70 Zidane 82 Tang - 43 Pomeje
Žlutá karta: - Păduraru
Diváci: 13 252

2. ročník

I do 2. ročníku nastoupilo 8 týmů. Obhájce trofeje Martinická Hůra zklamala a vypadla v základní skupině, finalista Kopřivnice šla do Martinického poháru a béčko Příbrami napodobilo Hůru.

Do prvního semifinále postoupili z prvního místa po základní části Hostivice Tigers. Zápas proti Dragons HB byl hodně vyrovnaný. Největší šanci spálil Hostivický Radziszewski, který pálil jen do tyče. Hostivice se radovali z postupu na penalty.
Druhé semifinále mezi Jilemnicí a béčkem Sparty nepřinesl o moc více lepší podívané. Jilemnice šla do vedení v 81. minutě, když se povedeným volejem prosadil Páleník 1:0. za hosty mohl v závěru srovnat Ritter, ale Walter Jilemnici podržel.

O 3. místo se tak utkali Dragons HB a béčko Sparty 1893. Dragons v minulém ročníku nezvládli duel o 3. místo a nyní to bylo podobné. Sparta byla lepší a po ráně Elmowafyho z 9. minuty zaslouženě vedla. Vedení ještě podtrhl druhou brankou Ritter a tak se z 3. místa radovala Sparta.

Finále bylo hodně nudné. Lepší byli přece jenom Hostivice Tigers, kteří trefili tyč i břevno. Jilemnice byla marná a byla ráda že zápas došel do penalt. V nich nebyla spravedlnost slepá a přisoudila výhru Hostivicím.

Hostivice Tiges získali 2. ročník Martinického Niky poháru, ačkoliv ani v semifinále ani ve finále neskórovali. To je velký paradox, ale hlavně ve finále si vyhrát zasloužili. 3. místo jde za Spartou, která v zápase o 3. místo smetla Dragons HB. Ještě žádný z týmů nezískal dvakrát umístění na stupních vítězů. Smolaři jsou Dragons HB, kteří obsadili dvě čtvrtá tedy bramborová umístění.

Statistiky

Semifinále

Hostivice Tigers - Dragons HB 1:0 po p. k.

Finále

Hostivice Tigers - FC Jilemnice 1:0 po p. k.
Branky: -
Diváci: 10 774

3. ročník

8 týmů nastoupilo i do 3. ročníku b turnaje.

V 1. semifinále změřila své síly Martinická Hůra proti Hostivicím Tigers. Hůra byla od začátku lepší a po brankách Tanga a Hamana vedla po prvním poločase 2:0. Ve druhém poločase přidal třetí branku Best. V 80. minutě završil debakl Haman. Hostivice se dočkali jen snížení díky brance Mutuma.

Druhé semifinále mezi Příbramí a Vikingem FK Stavangerem tak napínavé nebylo. O postupu Vikingu rozhodla přesná střela Agüera z 51. minuty.

O 3. místo se tak utkali Hostivice a Příbram. Příbram vedla od 12. minuty, kdy se prosadil Eronen. Ve druhém poločase přidali další dvě branky Koller a Sanchez a tak Píbřam brala bronzové medaile.

Finále nabídlo duel Martinické Hůry proti Vikingu. Lépe začal Viking. Ve 12. minutě se hlavou prosadil  Krúdy a druhou branku přidal Agüero. Hůra již dokázala jen snížit z kopačky Jarosze.

Vítězství ve 3. ročníku Martinického b Niky poháru patří Vikingu FK Děčín. Martinická Hůra skončila druhá a třetí místo získali borci z Templaria Příbram

Statistiky

Semifinále

1. FK Hůra Martinice - Hostivice Tigers 4:1 (2:0)
Branky: 22 Tang 40 Haman 49 Best 80 Vaniak
Žlutá karta: - Lahm
Diváci: 11 649

FC Templario Příbram - VIKING FK Stavanger 0:1 (0:0)
Branky: 51 Agüero
Žlutá karta: - Gade
Diváci: 11 027
o 3. místo

Hostivice Tigers - FC Templario Příbram 0:3 (0:1)
Branky: - 12 Eronen 52 Koller 83 Sanchez
Diváci: 13 182
Finále

1. FK Hůra Martinice 1:2 VIKING FK Stavanger (0:2)
Branky: 59 Jarosz - 10 Krúdy 32 Agüero
Diváci: 12 519

Do 4. ročníku Martinického b Niky poháru se přihlásilo rekordních 12 týmů.

V úvodním semifinále se utkali FC Templario Příbram proti HIPPIES NOVOHRADSKO. Zápas lépe rozehrála Příbram. V 36. minutě vstřelil úvodní branku po individuální akci Pickup 1:0. Novohradsko srovnalo po velké chybě obrany Příbrami v 77. minutě, prosadil se Cubelo 1:1. Zápas muselo rozhodnout prodloužení. V 94 minutě poslal Příbram do finále přesnou hlavičkou Vandercruyssen 2:1.

Druh semifinále nabídlo duel Letensky FK Praha (dnes Nottingham Forrest FC) proti Hůře Martinice. V bojovném utkání měl největší šanci tým z hlavního města Prahy, jenže Deanova střela se opřela jen o tyč. Ve 105 minutě osudově podklouzl jeden z obránců Sparty čehož využil Jarosz, který se hnal sám na brankáře a nezaváhal 0:1. Do finále tak postoupila Martinická Hůra.

Zápas o 3. místo byl soubojem Letensky FK a Hippies Novohradsko. Novhodradsko začalo skvěle, když se hned v 1. minutě prosadil Špás 1:0. Ve 12. minutě bylo srovnáno, odražený míč na hranici šestnáctky dopravil do sítě Kern 1:1. Velkou šanci poslat Novohradsko do vedení měl Schevchenko, ale nastřelil jen břevno. V další velké šanci hlavičkoval Reus mimo. O výsledku utkání rozhodla přesná hlavička Moreiry z 80. minuty. 3. místo šlo za hráči Prahy.

Finále nabídlo duel Příbrami a Martinic. První poločas patřil Příbrami, která měla hned dvě tutovky, ale ani jedna brankou neskončila. Arauja nejdříve vychytal brankář Theophanous a poté nepochopitelně přestřelil. Přesto to byla Příbram kdo šel zaslouženě do vedení. V 57. minutě se umístěnou střelou prosadil Pickup 1:0. Vedení vydrželo Příbrami jen minutu, než ze 14 metrů napřáhl ke střele Ronaldo a vyrovnal 1:1. V 63. minutě chyboval brankář Příbrami Kanta, který špatně vykopl a nabídl tak velkou šanci Bestovi, který krásným lobem poslal Martinice do vedení 1:2. To bylo pro dobře hrající Příbram kruté, ale nesmutnila dlouho. V 70. minutě se po pěkné kombinační akci prosadil Araujo 2:2. O výsledku utkání rozhodla přesná střel Owena z 84. minuty, která zajistila Martinické veselí.

Martinická Hůra se stala prvním týmem v historii Niky poháru, který získal trofej podruhé. 2. místo připadlo Příbrami a třetí Letensky FK Praha.

Statistiky

Semifinále

FC Templario Pribram - HIPPIES NOVOHRADSKO 2:1 (1:0)
Branky: 36 Pickup 94 Vandercruyssen - 77 Curbelo
Diváci: 9 950

Letensky FK Praha - 1. FK Hura Martinice 0:1 po prodl. (0:0)
Branky: - 105 Jaros
Žlutá karta:Stoddard - Jaros
Diváci: 8 832

o 3. místo

Hippies Novohradsko - Letensky FK Praha 1:2 (1:1)
Branky: 1 Špás - 12 Kern 80 Moreira
Diváci: 10 202

Finále

FC Templario Pribram - 1. FK Hura Martinice 2:3 (0:0)
Branky: 57 Pickup 70 Araujo - 58 Ronaldo 63 Best 84 Owen
Diváci: 13 286

Od 5. ročníku se stal Niky pohár dá se říci globální. Připojili se totiž další b turnaje ze skupiny Apendix Világoš a tak se stal b turnajem této skupiny turnajů.

První semifinále nabídlo duel Fcelacek proti Vikingu FK Stavanger. Lépe začal Fstekly Vcelacek, ale střelu Maradony vyrazil brankář Falcao. To Viking z první své šance skóroval. V 36. minutě se po nedůrazném odkopu obrany prosadil Pilný 0:1. V 58 minutě mohl navýšit vedení Krúdy, ale hlavou neuspěl. V 61. minutě již bylo vyrovnáno, hlavou se prosadil Błaszczykowski 1:1. Od té doby byl Viking lepší a ze tří tutovek přidal další dvě branky. Nejdříve se konečně prosadil Krúdy 1:2 a poté parádní ranou z 30 metrů Ćalić 1:3.

Druhé semifinále nabídlo hodně emocí a po jeho skončení Martiničtí doslova obklopili hlavního rozhodčího, protože měli dojem že nebýt jeho vlivu tak do finále nepostoupí FC Ceske BudejoviceB, ale Martinická Hůra, která dala v zápase o jednu regulérní branku navíc. První poločas nestojí za zmínku. Vše začal v 63. minutě Wu Tang, který se zbavil dotírajících obránců a tvrdou střelou pod břevno poslal Hůru do vedení 0:1. To dlouho nevydrželo. V 71. minutě obešel obránce Hůry Žabka a zblízka vyrovnal. V 73. minutě vypukli emoce naplno. Budějovický Puskás skluzem sundal obránce Martinice dostal se k míči a skóroval. Protesty hráčů i vedení Hůry že se jednalo o evidentní faul byli marné. Martinickou hvězdou byl zkušený Tang, který v 82. minutě dokázal vyrovnat na 2:2. V prodloužení byli blíže postupu Budějovice, Baggio trefil tyč. Radovali se až po penaltovém rozstřelu.

V zápase zklamaných týmů ze semifinále tedy nastoupil Fstekly Vcelacek proti Hůře Martinice. První velkou šanci měl Ronaldo, ale brankář Gutiérrez ránu kryl. Stejný hráč hrozil i v 40. minutě, ale opět byl proti brankář. Na druhé straně se blýskl Theophanous při šancích Silvy. Zápas rozhodl v 84. minutě Maradona, který se dokázal prosadil mezi dvěma obránci a přesnou střelou vystřelil bronz Vcelackovi.

Finále mezi Vikingem FK Stavanger a FC CeskebudejoviceB bylo jasnou záležitostí Vikingu. Favorit šel do vedení v 21. minutě kdy se po kombinaci na jeden dotek prosadil Vogl 1:0. Druhou branku mohl přidat Carlos, ale jeho střela zatřásla jen břevnem. Ve 44. minutě se po nakrátko rozehraném přímém kopu dostal ke střele Iniesta a bylo to 2:0. Stejný hráč pak přidal ranou z úhlu třetí branku 3:0.

Statistiky

Semifinále

Fstekly Fcelacek - VIKING FK Stavanger 1:3 (0:1)
Branky: 61 Błaszczykowski - 36 Pilný 64 Krúdy 72 Ćalić
Žlutá karta:
Červená karta:
Diváci: 14 766

FC Ceske BudejoviceB - 1. FK Hura Martinice 3:2 po p. k.
Branky: 71 Žabka 73 Puskás - 63 a 82 Wu Tang
Žlutá karta: Falcao - Moosbrugger
Diváci: 13 155

o 3. místo

Fstekly Fcelacek - 1. FK Hura Martinice 1:0 (0:0)
Branky: 84 Maradona -
Žlutá karta: - Ronaldo
Diváci: 14 024

Finále

VIKING FK Stavanger - FC Ceske BudejoviceB 3:0 (2:0)
Branky: 21 Vogl 44 a 51 Iniesta
Žlutá karta: - Falcao
Diváci: 13 068

Niky pohár tak podruhé získal tým Viking FK Stavanger. Druhé místo patřilo CeskebudejoviceB a třetí získal tým Fstekly Fcelacek.

6. ročníku se účastnilo 16 týmů, které hráli ve 4 skupinách po 4 týmech. Z každé skupiny postupovali dva nejlepší týmy do čtvrtfinále. Turnaj ovlivnila kontumace ve čtvrtfinále, Budějovice byli z turnaje po kontumaci vyloučeni.

První duel nabídlo zápas mezi Berounem a Martinicemi. Beroun by byl mírným favoritem, jenže manažer Miroslav Kindel provedl dost změn ve svém kádru a po jeho celkovém omlazení se více věřilo Hůře. První poločas byl vyrovnaný, poznamenala ho však hrubka brankáře Berouna Běhounka, který míč namazal Ronaldovi a ten se nemýlil 0:1. Beroun byl první polovinu druhého poločasu lepším týmem. Hlavičku Henryho vyhlavičkoval z brankové čáry jeden z obránců. V 77. minutě pak našel přesný centr hlavu Uhlíka a bylo to 1:1. Poslední desetiminutovka ale patřila Hůře. Nejdříve se dokázal křižnou přízemní střelou prosadit van Hattem 1:2 a o minutu později přidal třetí branku parádní pumelicí z 30 metrů Zidane 1:3.

Fstekly Fcelacek je známý svou totální obranou a se stejnou taktikou přišel znechutit duel Hippiesi Novohradsko. Síla obrany Vcelacka 80 a útoku 16 to na druhé straně to bylo obrana 28 a útok 86! Obrana Vcelacka se ale nevyvarovala chyb. V 6. minutě se po jejím nedorozumění dostal ke střele Beheshti a poslal Noovohradsko do vedení 0:1. Vcelacek má svého Silvu, ono kdo jiný by tam měl dávat góly, když je v útoku chuděra sám. V 17. minutě ho našel přesný centr a Silva hlavou vyrovnal 1:1. Fcelacek pokračoval v kiksech v obraně. Po chybě brankáře skóroval Negoescu. Za Vcelacek se připomněl kdo jiný než Silva, ale hradbu těl před sebou neprostřelil. V 73. minutě přidal třetí branku ranou z 20 metrů Beheshti 1:3.

Duel zklamaných Fcelacka a Berouna přinesl hodně branek. Lépe začal Beroun. Ve 20. minutě se ranou do horního růžku branky prosadil Kamali 0:1. Fcelacek na to vlétl z kraje druhého poločasu. Ve 46. minutě se po rohovém kopu prosadil tvrdou ranou z dálky Baluška 1:1. V 50. minutě přidal druhou branku hlavou Silva 2:1. V 60. minutě přišla kontroverze Hubáček vyrovnal, ale jeho brance předcházela ofsajdová situace, kterou rozhodčí nepostřehli. Překlopit skóre mohl o minutu později Szymczyk, jenže jeho lob skončil těsně nad brankou Vcelacka. O vítězství Vcelacka mohla rozhodnout jen jedna věc a to branka Silvy. V 88. minutě ho našel přesný centr a on hlavou rozhodl 3:2

Finále mezi Hippies Novohradsko a Martinickou Hůrou bylo na první pohled poměrně vyrovnané aspoň co do počtu šancí, jenže šance a produktivita hráčů Novohradska byla úplně někde jinde. Zápas vlastně přinesl dvě větší šance, obě mělo Novohradsko a obě skončili brankou. Ve 220. minutě se ranou pod břevno prosadil Zsolt 1:0. V 51. minutě se po dlouhém autovém vhazování prosadil Reus 2:0.

Niky pohár poprvé získal tým Hippies Novohradsko. Druhé místo je dalším úspěchem jednoho z nejúspěšnějších týmů Hůry Martinice. Třetí místo získal stejně jako v minulém ročníku Fstekly Fcelacek.