Vítěz Martinického poháru FC Lidojedi v superpoháru zklamali a připsali turnaji nejhorší umístění

Výsledek obrázku pro zklamaní fotbalisté

Lidojedi nastoupili v semifinále proti vítězi vítězi bwin cupu FC Charvaty. Lidojedi chtěli hrát útočně, ale soupeř nastoupil s totálním betonem, navíc vyrážel do rychlých protiútoků. V 9. minutě se k odraženému míči dostal Jurek a Lidojedi prohrávali 0:1. Kabele navíc trefil tyčku. Za Lidojedy měl šanci Lindesruth, ale minul. Na druhé straně chyběli Jurekovi jen centimetry. V 58. minutě Lidojedi zaváhali v obraně což potrestal Antar 0:2. Třetí branku mohl dát Aasoja ale jeho rána zatřásla jen břevnem. Můžeme kritizovat Charvaty za taktiku beton, ale oni i přesto měli více šancí a jejich postup byl zasloužený.

Ve druhém semifinále kraloval opět defenzivní styl. All star club otočil duel s Bruntalem a vyhrál 2:1.

Lidojedi měli možnost aspoň malého reparátu v duelu o 3. místo proti Bruntalu. Začali dobře velkou šanci nedal Wieczorek, ale poté se prosadil Jespersen 0:1. Ve 20. minutě naprosto zklamal zkušený Lindesruth, který brutálním zákrokem zkosil soupeře a po červené kartě šel do kabin. To by nic nemuselo znamenat. Jenže Wieczorek v další tutové šanci nadvakrát zklamal na své černé můře brankáři Murawskim. Ve 28. minutě Bruntal srovnal, jenže jaksi tomu předcházel offside, který bohužel čárový přehlédl. Ve druhém poločase se projevila absence jednoho hráče a tak Bruntal přidal další dvě branky a bral 3. místo.

První účast týmu z bwin cupu ve finále superpoháru a první triumf. Duel mezi Charvaty a All star clubem asi nikoho v Martinickém poháru moc nezajímal a tak jen krátce. Zápas to byl hezký, all star club v něm hlavně v prvním poločase spálil dvě tutovky. Přesto vedl po brance Bezstarosti 1:0. Na 1:1 srovnal v 18. minutě Mitrovic. Oba týmy pak nedali ve druhém poločase po jedné tutovce a tak rozhodovali penalty. V penaltovém rozstřelu měli více štěstí hráči Charvaty.

o 3. místo

FC Slavoj BRUNTAL - FC Lidojedi 3:1 (1:1)
Branky: 28 Pirkl 50 Woś 75 Eberhart - 16 Jespersen
Žlutá karta: -
Červená karta: - Lindesruth
Diváci: 9 350

Reakce manažera FC Lidojedi pana Burta na působení v superpoháru:

Omlouvám se lidi. Nevím, kde se stala chyba ::( Nastavil jsem stejnou sestavu jak ve finále, tak jsem opět doufal, že to vyjde. Sezóna se zatím nerozjela dobře. Zatím dvě prohry ::G Snad Martinickému poháru uděláte příští ročník lepší reputaci.

Z mého pohledu (Pepa 0216) velká smůla. Lidojedy bych nekritizoval, je to jen hra Lidojedi zápasy odehráli v nejlepším možném složení a v taktice která jim přinesla zisk Martinického poháru. Snad se příště bude dařit lépe!