Velká útočná posila do Jilemnice. Celek z Podkrkonoší vítá útočníka Martinka

FC Jilemnice přivedla několik týdnů před začátkem 23. ročníku Středečního Martinického poháru kvalitní posilu. Manažer klubu Johny 22 v pondělí představil na speciální tiskové konferenci 30 letého útočníka Fridricha Martinka. Tento hráč byl pro Jilemnici druhou nejdražší posilou v historii a rázem se svou tržní cenou stal nejen oporou týmu a nejlepším útočníkem, ale i nejdražším hráčem klubu. Pokladnu stál 93 750 000 Kč

Martinek je odchovancem Slovenského klubu Worlld XI, který sídlí v Malackách. Odtud přešel ve 20 letech do týmu AC Seltrika, kde vydržel 4 sezóny. Angažmá v České republice si již jednou vyzkoušel. Ze Seltriky odešel do Techniky Brno a to za svou nejvyšší částku v historii 184 milionů korun. Je jistě paradoxem je manažer Johny studuje právě v Brně. Z Brna se v 26 letech stěhoval zpátky domům tedy na Slovensko konkrétně do Trenčína. Zde vydržel dvě sezóny a nyní se stěhuje do Jilemnice. O Martinkovy služby se zajímali dva kluby. Jilemnice nakonec přeplatila Slovenské Hurbanovo, které tak přišlo zkrátka.

Martinkova čísla jsou rozhodně úctyhodná. V lize zatím nastoupil do 148 zápasů v nichž dal 67 branek. Celkově dal v 339 zápasech 197 branek což je docela pěkný poměr. Je pravda že ve svém věku by těch zápasů hlavně v lize mohl mít více, ale ještě toho může hodně přidat. V Trenčíně se mu vydařila minulá sezóna, kde v 15 zápasech skóroval hned desetkrát.

Vyprodaný stadion tedy 57 000 diváků čekalo netrpělivě na premiéru Slovenského borce v 5. lize. Martinek v zápase proti HS Kromeriz nastoupil v základní sestavě, spoluhráčem v útoku mu byl Trechalas. Martinek nebyl ke zklamání domácích fans dlouho vidět. Ti se museli poslední dva dny v Jilemnici dívat na jeho podobizny, které na každém rohu zvali na zápas Jilemnického klubu. Jilemnice vedla 1:0, když to v 88. minutě přišlo. Do centrovaného míče se hlavou opřel Martinek a občas pískající fandy Jilemnice měl rázem na své straně. Svou premiéru tedy ihned vylepšil brankou a tak se Jilemnice těší co ještě tento borec dokáže. Dlouhá fronta fanynek na jeho autogram dává tušit velkou popularitu.