Týmy před začátkem Martinického poháru vydatně posilují

 

 

 

Iosif Chasiotis
Řecko
28let
Střední záložník (def)
94 500 000 Kč
Nejlepší na své pozici
Třetí nejdražší hráč v klubu
V lize počet zápasů/branek 164/7
V reprezentaci počet zápasů/branek 23/0
Celkově počet zápasů/branek 381/22

Chasiotis je odchovancem Řeckého aktuálně třetiligového klubu Red Scorpions. Ti ho již v 17 letech prodali za částku 107 milionů do Maďarského velkoklubu The Dream Team, který již dvakrát vyhrál nejvyšší soutěž. Tady vydržel 7 sezón a ve 24 letech se stěhoval domů do Řecka. Druholigový Mosxato City za něj dali 110 milionů. Odtud odešel ve 28 letech do Prostějova.

Prostějov posílil ve středu zálohy. Zde zatím hrál zkušený ofenzivní záložník Merola, který má cenu přes 300 milionů a 22 letý defenzivní záložník Obtulovič. Právě Obtulovič uvolnil nově příchozímu Chasiotisovi místo v základní sestavě. Efekt v ligové soutěži to mělo pouze částečný. Chasiotis sice byl u domácí výhry Prostějova nad Mikulčicemi, jenže také byl na hřišti u debaklu 4:1 na půdě fc marianské lazne, když oba týmy by měli být papírově vyrovnané.

 

Nektarios Efrem
Kypr
31 let
Střední záložník
87 000 000 Kč
Nejlepší na své pozici
Nejdražší hráč klubu
V lize počet zápasů/branek 216/49
V reprezentaci počet zápasů branek 85/11
Celkově počet zápasů branek 524/97

Efrem je odchovancem Kyperského týmu Omonia Nicosia, který již zanikl. Odtud odešel v 17 letech do týmu Mlade Pusky hrající nejvyšší soutěž a to za cenu 50 milionů. Zde se moc neuchytil a ve 22 letech odešel za částku 97 milionů do Českého Ogars FC hrajícího 5. ligu. Zde byl dvě sezóny a poté se stěhoval do Jablonce do klubu Rabengaz Gablonz a to za částku 103 milionů. Ve 31 letech posílil Universal.

Universal a manažer Marty získal skutečnou hvězdu do středu zálohy. Zde byli zatím ofenzivní a zkušení borci Stracina a Rybicki. Právě Rybickimu je již 35 let a tak se možná našel na pár sezón jeho nástupce. Efrem zatím nastoupil ve všech třech ligových zápasech a byl u dvou výher a jedné remízy. Sám se však zatím neprosadil. Marty hraje na tři záložníky, takže ani Stracina ani Rybicki zatím o místo nepřišli.

 

 

Gerardo Otalvaro
Kolumbie
20 let
Střední záložník
320 250 000 Kč
Třetí nejlepší na své pozici
Dvanáctý nejdražší hráč klubu
V lize počet zápasů/branek 14/0
V reprezentaci počet zápasů/branek 10/1
Celkem počet zápasů/branek 52/3

Oltavaro je odchovancem klubu nejvyšší Kolubijské soutěže La Puerta de Oro, odkud odešel v 18 letech do Kopřivnice.

Tohle je hodně nadějný mladíček. V lize se ještě neprosadil, ale v dresu Kolumbijské reprezentace již ano. Manažer Sladee se opravdu hodně plácnul přes kapsu, když za něj vysázel neuvěřitelných 320 milionů korun. Je jasné že potřebuje čas, ale Kopřivnice má jeden z nejnadějnějších kádrů co jsem kdy na FA viděl.

 

 

Constantin Pandele
Rumunsko
22 let
Obránce
87 500 000 Kč
Druhý nejlepší na své pozici
Jedenáctý nejdražší hráč klubu
V lize počet zápasů/branek 20/0
V reprezentaci: Ne
Celkově počet zápasů branek 81/1

Pandele je odchovancem Rumunského třetiligového týmu Vikingold odkud odešel v 19 letech za částku 46 milionů do Slovenského 4 ligového týmu Umucenci. Po třech sezónách ve 22 leetch posílil Shaper.

Shaper má kvalitu hlavně v záloze, ale jinde to občas hapruje. Situaci v obraně má vylepšit příchod nadějného Rumuna Pandeleho. Ten jistě podpoří zkušeného Tucakova. K nim se přidají dva def záložníci a dát gól Shaperu bude notně nemožné. Při nejvyšší síle týmu v sezóně zaznamenal Shaper výkon 77-57-15. Pandele v prvním zápase vysedával jen na střídačce a sledoval domácí výhru spoluhráčů 3:0. Podruhé nastoupil a Shaper 3:0 prohrál. Kvalitu před papírově nejistě obsazeným brankářským postem však jistě zvedne.

 

 

 

 


Abdollah Hashemnezhad
Irán
27 let
Střední záložník (off)
128 066 300 Kč
Druhý nejlepší hráč na své pozici
Pátý nejdražší hráč klubu
V lize počet zápasů/branek 75/5
V reprezentaci: Ne
Celkově počet zápasů/branek 264/47

Hashemnezhad je odchovancem Iránského již zaniklého týmu Perspoolis odkud již v 17 letech odešel za směšnou částku 300 tisíc do Českého třetiligového týmu Burkina Faso. Zde manažer Pawel hráče notně prohnal a potrénoval a za čtyři sezóny ho prodal za 106 milionů do dnes již zmíněného Jablonce. To je obchodník 105 mega zisk! V Jablonci vydržel šest sezón odkud v 27 letech posílil International.

Zatím skoro všichni posilují střed zálohy! International tu neměl slabinu, ale větší kvalita nikdy neškodí. Čtyři hráči s cenou přes 200 milionů na jden post taky ne. Hashemnezhad si zatím v lize nekopl a tak pomohl týmu k výhře v Prestige cupu a v ligovm poháru. Sám se brankově neprosadil. Ono celkově dát v lize jako off záložník jen pět branek je v 27 letech dost tristní. Tenhle hráč sem přichází s otazníkem. International celkově bude bavit. U nejvyšší síly v sezóně 68,8 měl International útok 123 a vyhrál 5:2. To je pro diváky paráda!

 

 

Vít Pastyřík
Česká republika
17 let let
Útočník
118 094 900
Čtvrtý nejlepší hráč na sv pozici
Patnáctý nejdražší hráč klubu
V lize počet zápasů/branek 5/2
V reprezentaci: Ne
Celkem počet zápasů/branek 14/5

Pastyřík je odchovancem pětiligového týmu FC Dzbanice odkud v 17 letech odešel do Sparty.

Sparta myslí na budoucnost a to v útočné fázi. Manažer Belda tak vytáhl ze své kasy podle svých slov největší obnos v dějinách klubu a koupil nadějného Pastyříka. Ten již od úvodu prokazuje svůj talent, když se hned dvakrát prosadil v lize. Je jasné že dostane čas, ale kombinace talentu a slibné výšky 196 centimetrů z něj dělají slibnou posilu. Také je to první Český hráč, z těch co jsem zatím zmínil. Pastyřík zatím dostal jen jednu šanci v základní sestavě a to v International cupu na půdě Českého týmu D.C. United. V 410. minutě měl první šanci svého týmu v utkání, ale mířil jen doprostřed branky. V útoku měl dva spoluhráče, ale ani to Spartě ačkoliv vedla nepomohlo. Sparta prohrála 1:3.

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

A na závěr jeden odchod, již krátce, protože hráč který odešel již není pro Martinický pohár tak zajímavý. Bohemku opustil nadějný křídelní záložník Trischler za kterého klub z Vršovic inkasoval 53 603 850 Kč a byl tak jediným trochu kvalitnějším hráčem, kterého podle mě mělo cenu zmínit.