Titul pro Hlboké a Kopřivnici, Universal je blízko. Martinice a Liptovský Mikuláš budou čekat...

TJ Spartak Hlboké - FC Bieli tigri 2:2 (1:1)
Branky Hlbokého: 26 Havránek 66 Trojanowski
Diváci: 60 984
7 titul pro Hlboké 1 v 3. lize.

TJ Spartak Hlboké měl před včerejším zápasem divize 3. ligy pohodlný šestibodový náskok na druhý tým FC Ruzinov BA, bylo tedy jasné že mu proti FC Bieli Tygri bude stačit doma i remíza. Zápas začal pro tým hrající Martinický pohár neslavně. Hosté šli do vedení již v 6. minutě. Hlboké vrátila do hry chyba soupeřova brankáře po níž skóroval Andrej Havránek 1:1. Brankář hostí dělal další chyby, ve 37. minutě nabídl branku Selvesovi, ale ten jí trestuhodně ze tří metrů minul. Při šanci hostí vykopl z brankové čáry jeden z obránců. Hlboké šlo do vedení v 66. minutě, kdy se prosadil Trojanowski 2:1. Velkou šanci pak měl Crawford, ale těsně minul. Hosté utekli v 79. minutě sami na branku, ale Gómolka byl proti. Velké emoce pak vzbudila 86. minuta, ve které srovnal z offsidu hostující Pelc, ale to již nic neměmilo na titulu Hlbokého.

Česká divize 3. ligy

FC Pandy Klapzubas - 1.FC Kopřivnice 1:2 (0:1)
Branky Kopřivnice: 82 Pomeje 88 Abd Rahman
13 titul 6 ve 4. lize

Kopřivnice měla na druhé Ústí nad Labem pět bodů náskok a tak aby mohla slavit již v tomto kole musela zvítězit na půdě FC Pandy Klapzubas. To se rodilo těžce. V zápase bez výrazných šancí totiž v 73. minutě vyrobil obrovskou chybu Kopřivnický brankář Palkovic a Kopřivnice prohrávala. V 82. minutě našel centr spoluhráče hlavu Pomejeho a bylo vyrovnáno. Postupové oslavy rozpoutala branka Abd Alrahmana z 88. minuty, který se prosadil také hlavou.

Česká divize 4. ligy

Universal AC - FK Sokol Suchdol 4:1 (2:0)
Branky Universalu: 15 Dobiáš 17 Hejazi 52 Kalinin 68 Dürenmatt
Diváci: 60 000

Universal vede kolo před koncem o tři body a má i lepší skóre takže titul je vlastně již jejich. Navíc hraje v posledním kole venku s počítačem. Zápas proti Suchdolu začal pro Universal smolně. Již v 6. minutě se zranil útočník Kracích a musel ho nahradit Koch. U zranění Kracíka svítí číslice 1. Universal šel po čtvrt hodině hry do vedení. Prudký centr spoluhráče napálil bez přípravy do branky Dobiáš 1:0. O dvě minuty později navíc vybojoval míč Hejazi a po pěkné individuální akci přidal druhou branku 2:0. Domácí bojovali, ve 32. minutě zaskočil za brankáře na brankové čáře jeden z obránců a zabránil tak inkasované brance. V 52. minutě se po centru prosadil hlavou legendární Kalinin a bylo to již 3:0. Čtvrtou branku přidal prudkou hlavičkou Dürenmatt. Hosté pak zahrozili, trefili tyčku pak i snížili, ale byl to Universal kdo měl závěrečnou šanci, Mignota zastavila tyč.

Divize 5. ligy

PC #13402 - FK Kralové Martinice 0:3 (0:2)
Branky Martinic: 21 Havlena 38 Mlynarčík 48 Klimek

Martinice mají stejně bodů jako vedoucí Zenit Agricol a drbou si hlavu jak mohli před týdnem doma ztratit dva body remízou s Berounem. Horší skóre o 5 ještě mohou dohnat, ale hlavně budou doufat že Agricol ztratí v posledním kole na půdě třetího týmu tabulky FK Pupus. Papírově by to tak být mělo. Včera to byla s počítačem opět lebeda. V prvním poločase se po odraženém míči prosadil Havlena 0:1. Druhý gól přidal střelou z 20 metrů Mlynarčík 0:2. Ve druhé půli přidal tečovanou střelou třetí branku Klimek 0:3. Velkou šanci pak nedal Holomek. Martinice a náhradníci většinou hrající ligu tak budou týden čekat. Pokud Agricol vyhraje tak doma musí vyhrát o více než pět gólů než Agricol. I tady ale platí že by jim titul neměl uniknout.

Divize 3. ligy

FC L.Mikuláš - Manchester MJ 4:0 (1:0)
Branky Mikuláše: 27 a 82 Amiri 68 Koubský 80 Joven

Nejtěžší situaci má Liptovský Mikuláš. Ten i přes výhru ztrácí na první SK Domino tři body a musí zvítězit na půdě šestého týmu tabulky Lucenec Warriors. Ti mají doma sílu 49, Mikuláš venku zhruba 51. Čeká se tedy vyrovnaný zápas. Pokud by se to Mikuláši přece jen povedlo tak musí čekat na výsledek Domina, které hraje na půdě 4 týmu tabulky Sence. Senec má doma sílu zhruba 58 Domino venku 52. Pokud by tedy Liptovský Mikuláš venku vyhrál tak ztráta Domina se dá papírově očekávat. Je ale jasné že Dominu stačí i remíza. Proti Manchesteru se Mikuláš skvěle vytáhl. Nejdříve se ve 27. minutě hlavou prosadil Amiri 1:0. O sedm minut později těsně minul Koubský. Slouho to bylo 1:0, Amiriho střela zatřásla břevnem. V 68. minutě přidal druhou branku hlavou Koubský 2:0. Mikuláš byl lepší v centrovaných míčích. Deset minut před koncem přidal třetí gól opět hlavou Joven 3:0. Skóre pak dokonal v 82. minutě tradičně hlavou Amiri. Byl to jeho druhý gól v utkání.