Rozhovor s manažery největších papírových favoritů 25. ročníku

 

Osmifinále s Yorkshirem bylo označováno za předčasné finále, ale Děčín se do něj nedostal. Jaké byli hlavní důvody toho že si Pelikán zahraje ,,jen" o 3. místo?

Pro mě zápas s Yorkshirem ale opravdu byl jak předčasné finále, ten zápas měl všechno, utkaly se v něm dva týmy s největší silou, hrálo se nahoru dolů, padalo hodně gólů, pro mě to byl nejlepší zápas letošního ročníku na FA. To že se nakonec ani jeden tým do velkého finále MP nedostal je tak trochu souhra náhod. Nám totiž v semifinále brutálně odešla forma u všech hráčů, když porovnám všechny 4 týmy v semifinále, tak ta forma u Děčína je peklo (suverénně nejnižší), to byla kudla, kterou jsme od FA dostali. I tak jsme ale mohli do finále proklouznout, chyběl kousek štěstí a taky pevnější obrana. S propustností obránců jsme bojovali celé play-off a nakonec jsme na to dojeli. Dát 3 branky a stejně nepostoupit je prostě průser. Obránci prostě tuto sezónu nebyli oporou a ani brankář Wardum neměl vždy čisté svědomí.

Výsledkově to připomínalo hokejová utkání, můžeme se na něco podobného těšit i zítra proti podobně laděnému Burinovu? A jak je vůbec možné že na poměry Martinického poháru docela silná obrana inkasovala tolik branek.

Dnes to určitě bude jiné, pro nás není důležité zda skončíme druzí, třetí nebo čtvrtí. Ty ambice po tolika úspěších musí být prostě vždy nejvyšší, jinak je to neúspěch. Takže dnes o nic nejde a do zápasu vyběhnou všichni junioři (konkrétně osm hráčů do 19-ti let), dáme jim prostor ukázat a osahat si velký a těžký zápas. Výsledek není důležitý. Očekáváme výprask, takže hráči můžou jen překvapit.

Jak se ti celkově líbila sezóna Děčína a jak probíhá změna a adaptování juniorů, Českých hráčů atd.. s přechodem na název Pelikán.

Sezóna se nehodnotí dobře. Měli jsme dva velké cíle, a to minimálně čtvrtfinále v International Cupu (tajně jsme mysleli i na semifinále) a obhajobu titulu v Martinickém poháru. Ani jedno se nezdařilo, takže je sezóna neúspěchem a budeme se muset vážně zamyslet, jak naložit s tou příští. Co nám naopak dělá radost, jsou naši mladíci, máme světová křídla a i na ostatních postech hráči vypadají velmi zajímavě a co nás těší nejvíce je, že jsme ani nemuseli prodat nikoho z áčka, abychom místo něho přivedli mlaďocha. Povedlo se nám to se zachováním A-týmu, což je paráda a dovolí nám to i v příští sezóně bojovat v Mezinárodním poháru i v Martinickém poháru o ty nejvyšší příčky. A že máme co napravovat, o tom není sporu.

 

 

Výsledek obrázku pro yorkshire fotbal

 

Osmifinále s Děčínem bylo považováno za předčasné finále. Jak jsi ho viděl a co říkáš na to že Děčín bude hrát jen o 3. místo?

Zdravím ano náš zápas s Dečínem byl považován za předčasné finále ale ani jeden z nás ve finále není.... jinak utkání se muselo líbit mělo náboj i branky bohužel jsme prohráli.. A to že Děčín není ve finále překvapení pro mě je, ale fotbal se hraje od 0:0 a vyhrát může kdokoli a to se mi na tom líbí...

Jaká je budoucnost Yorkshiru v Martinickém poháru. Koukám že zatím nejsi přihlášen. Jak se ti líbil ročník v tomto turnaji?

Budoucnost v Martinickém poharu vidim dobře, libí se mi tento turnaj a rad bych ho i vyhrál třeba hned příští ročník.

Jak vypadá celkově sezóna, je kromě Martinického poháru vydařená.

No a jak hodnotit sezonu nic moc jelikož tým mam celkem silný, ale do posledniho kola nevím zda se udržím takže pokud hodnotit teď sezóna nic moc. O záchranu jsme rozhodně hrát nechtěli snad se ale udržíme a příští ročník bude lepší.

 

 Výsledek obrázku pro martinický pohár