Rozhovor s manažerem Champions Moravia Kovarovicem

Výsledek obrázku pro interview  

 

90. minuta utkání poslední hvizd, ruce letí vzhůru a začínají oslavy. Pro mě nejen příjemná povinnost být u předání trofeje vítěznému týmu, ale i snaha získat nějaké ty ohlasy. Tuším že po ranním preview to hlavně u fanoušků nebudu mít jednoduché. Scházím tedy na hřiště a beru si sebou dva urostlé hlídače, kteří mě provádějí kolem rozvášněných fandů Champions Moravia. Asi bych je nepotřeboval, ale takové výkřiky ,, z formy si ty frajere " a podobně létají na mou adresu. Již se dostávám ke slavícímu trenérskému štábu. Jeden pohled na manažera Kovarovice mluví za vše. Hned je mi jasné jakou kravinu jsem to ve středu dopoledne  v dobrém rozmaru, ale bez uvažování plácl. Moje omluva je na místě, za minutu se již vesele bavíme o zápase.

Jak zhodnotíš superfinále?

 Na finále jsme se výborně připravili, což se následně potvrdilo i na hřišti. Hráči poslouchali mé pokyny do sebemenšího detailu a rvali se jako lvi, za to před nima klobouk dolů. Očekávali jsme velmi těžký zápas, proti silnému soupeři. Výsledek možná vypadá celkem jednoznačně, ale rozhodně to nebylo nic jednoduchého, hráči hráli na hraně sebeobětování a i díky tomu jsme to zvládli. Navíc všechny 3 góly padly po hlavičkách, což mě jako trenéra velice potěšilo, jelikož na tento styl útočení se zaměřujeme už nějaký ten pátek, takže jsem rád, že to má efekt.

Pozn. autora: Ano poslední věta to podle mě dobře vystihuje. Nejenom že má Champions Moravia dobré hráče, ale trenér Kovarovic zvolil skvělou taktiku. Musím se přiznat že mě příběhy týmů jako je Moravia baví. Tým papírově bez výrazné superhvězdy, vyhraje podruhé za tři sezóny Martinický pohár, ve finále proti překvapení z Olomouce. To ukazuje kvalitu kádru, i to že vám nejdražší kádr nestačí. A také je to ofenzivní tým.

Albert Voskovec ve svém věku je snad čím dál lepší, co říkáš na tohoto hráče?

Albert je naše legenda, nejlepší střelec v historii našeho klubu. Že je čím dál tím lepší? To si nemyslím, on takhle hraje každý zápas, každou sezónu, je to prostě fenomenální hráč. Sice už není nejmladší, ale za to má zkušenosti na rozdávání, ví kam se má postavit, pomáhá ostatním klukům v kabině, jsem hrdý na to, že hraje právě za náš tým.

Četl jsi předzápasové preview? Poněkud mi ho tvůj tým obrátil naruby a to je dobře.

Předzápasové preview jsem samozřejmě četl, ale nebyl jsem s ním vůbec spokojen. Nelíbilo se mi, jak moc si mi nevěřil, možná i tohle byl jeden z faktorů, proč jsme tohle finále zvládli. Hráči jsou dobře informovaní, takže i o této zprávě věděli. Kdoví, třeba je právě toto namotivovalo k takovému parádnímu výkonu. Za sebe můžu říct, že po přečtení preview jsem tenhle zápas chtěl ještě víc zvládnout a dokázat, že je neradno podceňovat náš tým.

Pozn. autora: Áááááá, Náhle mám hlavu z ledu. Nevšiml jsem si blížícího nebezpečí a hráči Moravia mě zezadu ztrestali belíkem studené vody. Prý abych se do začátku ročníku stačil probrat, no srandičky... Ptát jsem se původně nechtěl, ale neodolal jsem

Zápas rozhodl dvoubrankový van Tamelen. Z toho roste velice kvalitní kanonýr. Co si od něj slibuješ?

Taco van Tamelen, to je zase úplně jiná kapitola. Od doby, kdy přišel do klubu jasně dokazuje, že je to střelec "pár excelánc". Musím říct, že za celou moji trenérskou kariéru jsem neviděl hráče, který by byl výjimečný jako právě Taco. Je to naprosto komplexní hráč, který má čuch na góly, takže se ani nedivím, že finále superpoháru rozhodl právě on. Myslím si, že má před sebou velmi slibnou budoucnost a může jít ve šlépějích svého předchůdce Voskovce.

Bude cílem Moravie v dalším ročníku Martinického poháru obhajoba? Jak moc to bude těžké?

My si takové cíle jako vítězství v poháru nebo jiné soutěže nikdy nedáváme. Jdeme zápas od zápasu, každý chceme vyhrát a uvidí se, jak se to vyvine. Samozřejmě, že by jsme chtěli MP obhájit, ale nečeká nás vůbec nic lehkého, v turnaji jsou velmi kvalitní týmy, a i proto nás tolik těší již dvojnásobné vítězství poháru. Myslím si, že kvalita turnaje je každým rokem vyšší a vyhrát může téměř kdokoliv, takže uvidíme jak to půjde.

Co říkáš na nápad pořádat superpohár? Jak se na to díváš jako manažer týmu, který jím prošel dvakrát tedy nejvíce.

Určitě je to skvělá věc, je to takové zpestření celé sezóny. Navíc se můžeme porovnat s dalšími poháry, což je taky super. Jsem velice rád, že jsem první manažer, který tento superpohár vyhrál za Martinický pohár. Byla pro mě čest reprezentovat tento velmi prestižní turnaj.

Cíle klubu v nové sezóně?

Jak už jsem zmínil v předchozí otázce, tak konkrétní cíle si nedáváme. Půjdeme zápas od zápasu a uvidíme jak se situace vyvine. Chceme uspět na všech scénách, takže uvidíme jak moc se nám to povede. Na závěr bych ještě jednou poděkovat všem týmům za účast, všem manažerům, kteří jakkoliv pomáhají s MP, za ochotu a obětavost a samozřejmě našim fanouškům, bez kterých by to nešlo. Děkuji za rozhovor, přeju všem hodně štěstí a pevné nervy do nové sezóny!Pozn. autora: Končím rozhovor. Potřesení rukou a jdeme opět za svou prací v lize a v dalších soutěžích. V duchu si říkám že takových rozhovorů budu dělat více, už proto že samotní manažeři to řeknou daleko více než mé spekulace. Z rozhovoru mám jen ten nejlepší dojem. Já děkuji Kovarovicovi za skvělou reprezentaci Martinického poháru, mě se naopak moc líbilo že nezapomenul nejen na své fanoušky, ale i na lidi co se o Martinický pohár starají. Ukázal tím pro mě nejen charakter, ale i to co říkám již delší dobu. Martinický pohár dávno není já (ať už kdokoliv) je to my a zrovna tady v Martinickém poháru to opravdu není fráze. Děkuji.