Ocenění 22. ročníku

Výsledek obrázku pro zlatá kopačka

Cena Mariana Kutaska pro nejlepšího střelce 22. ročníku - Lauri Kalinin (Universal AC) 8 vstřelených branek

Lauri Kalinin se nesmazatelně zapsal do historie Martinického poháru, protože cenu pro nejlepšího střelce, která nyní nese jméno slavného Polského útočníka Newcastlu Mariana Kutaska získal již podruhé. Navázal tak na vítězství ze 17. ročníku, kdy ale musel dát 11 branek. Počet 8 vstřelených branek potvrdil sestupnou tendenci posledních ročníků s vyjímkou 20. ročníku. Překonat hranici 10 branek se zdá být velice obtížné. Kalinin  se svým druhým vítězstvím zařadil po bok legend jakými byli např. již jmenovaný Marian Kutasko, Čeněk Vančura (Buranov), Dušan Fojtík (Lobodice) nebo Odd Sønstebø (Děčín). Žádný z hráčů zatím nedokázal vyhrát tuto trofej třikrát. Kalininovi je již 32, takže nyní bude mít jednu z posledních šancí. Svou palbu zahájil Kalinin již v 1. kole, kdy proti Jilemnici zvyšoval na 2:0. Ve 3. kole upravoval doma proti Kopřivnici na konečných 5:0. Skóroval i v odvetě na půdě Kopřivnice, ale soupeř poté třemi brankami skóre naprosto převrátil. Nejvíce se Kalininovi dařilo proti Internationalu Devils. Dvě tvrdé a nekompromisní střely + 1 přesná hlavička znamenali hattrick a výhru svého týmu 4:1. Kalinin řádil v základních skupinách i nadále. V posledním kole rozhodla jeho branka z 91. minuty o vítězství Universalu 1:0 v Jilemnici. Celkem se v základních skupinách trefil v šesti zápasech sedmkrát a jen jednou vyšel v utkání naprázdno. Jenže přišel první duel vyřazovací fáze a Universal byl po prohře 2:3 s budoucím zatím finalistou Moravií vyřazen. Právě branku naděje z 90. minuty vstřelil skvělý Kalinin, který si tak udržel poměr branek 1 na zápas!!!

Výsledek obrázku pro zlaté brankářské rukavice

Cena Patrika Strnada pro brankáře, který v základní skupině pustí nejméně branek -Albert Kwieciński (SK SIgma Olomouc B) 3 obdržené branky

I Kwieciński vstupuje do historie Martinického poháru, protože trofej získal již podruhé. Poprvé se mu to povedlo v 20. ročníku, kdy se ale o ni musel dělit. Zařadil se tak po bok legend : Zigmunda Schadera (Lobodice), Remigiusze Madeje (Červený Kůň), Nikifora Chmiela (Lidojedi), nebo Samboye Estrady (Bohemians), kteří získali trofej dvakrát. I tady platí že třikrát cenu nikdo nezískal. Albertovi je 32 let, takže má také jednu z posledních šancí. V minulém ročníku dostal tři branky a to v pěti duelech ve kterých nastoupil, protože jeden duel byl kontumován. Je naprostým paradoxem že všechny tři branky dostal v jednom utkání na půdě Champions Moravia. K tomu přidal čtyři čistá konta!!! Doma vychytal Koralovku a Morávii a doma a venku Oldřiš.

Výsledek obrázku pro maracaná

Cena pana Svobody pro zápas, který navštíví nejvyšší počet diváků - 1. FC Kopřivnice 4:3 FC Ptáci Šonováci 15 917 diváků

Byl to ,,jen" zápas o 9-16 místo, ale přesto vstoupil do dějin Martinického poháru. Jak je skvělým pravidlem u vítězných zápasů u tohoto ocenění, které je pojmenované po našem sousedovi, který býval legendou mezi Martinickými diváky skutečného fotbalu padlo opět hodně branek a to 7. šonováci po brance Lepešky vedli 0:1. Na poločasových 1:1 srovnal Pomeje. Ten skóre i otočil, ale Lepeška duel opět vyrovnal 2:2. šonováci šli do vedení po brance Kozy, ale Ingason vyrovnal a v 90. minutě dokonal hattrick hrdina duelu Maxim Pomeje. Krásný zápas skončil výhrou Kopřivnice 4:3.