Finále 5. ročníku Martinického b Niky poháru

3:0Výsledek obrázku pro logo Dynamo české budějovice b

Branky: 21 Vogl 44 a 51 Iniesta
Žlutá karta: Falcao -
Červená karta: -
Diváci: 13 068

V tomto finále bylo jasným favoritem béčko Děčína a to se naplňovalo od prvních minut. Ve 21. minutě otevřel skóre utkání po pěkné kombinační akci Vogl 1:0. Velkou šanci navýšit vedení měl ve 42. minutě Carlos, ale míč napálil jen do břevna. Do poločasu to ale bylo o dvě branky. Ve 44. minutě se po nakrátko rozehraném přímém kopu prosadil Iniesta 2:0. Stejný hráč poté přidal v 51. minutě po střele z velkého úhlu třetí branku 3:0. Poté již se zápas spíše jen dohrával.

Pro Viking FK Stavanger jde o druhé vítězství v dějinách Niky poháru čímž se dotáhli na FK Hůru Martinice. Z pěti ročníků dokázal zvítězit jiný tým než Hůra, nebo Viking.

V zápase o 3. místo nastoupila právě Martinická Hůra proti Fstekly Fcelacek. Martinice cítili ze semifinále křivdu, protože jediný gól který od Budějovic dostali padl po zjevném faulu a vypadli až na penalty. V zápase o 3. místo se hrál vyrovnaný duel. První velkou šanci měl Martinický Ronaldo, ale Gutiéerez byl svým zákrokem proti. Jiný Ronaldo a to Fernadno pak nedal druhou tutovku. Jedinou pořádnou šanci měli hráči Fcelacek v 44. minutě, když se proti hlavičce Silvy i následné dorážce vyznamenal brankář Theophanous. Dlouho se hrál vyrovnaný zápas, který rozhodla jediná akce. V 84. minutě se mezi obránci vymotal ke střele Maradona a rozhodl o 3. místě pro Fstekly Vcelacek

Nejlepším střelcem b turnaje byl s 9 brankami George Silva z týmu Fstekly Vcelacek. 19 letý odchovanec klubu řádí i v lize. Tento kanonýr hraje se svým klubem divizi 3. ligy v zemi fanoušků. Je nutno dodat že je tam jen jeden pc tým, přesto již v této sezóně nastřílel 17 ligových branek a celkově zaznamenal v 38 zápasech 39 branek. To je na tak mladého hráče skutečně skvělá bilance!

O prvenství mezi brankáři se rozdělili dva hráči. 4 vychytané nuly zaznamenali brankáři Zlatan Puskás (TJ Slovan Ostrava) a Phillip Falcao (Viking FK Stavanger).