Moravia otočila papírové předpoklady naruby a po hladké výhře získala Superpohár.

Champions Moravia překazila ve 3. ročníku superpoháru vítězství týmů z turnaje o Veliký Kulový a jako první získala superpohár pro Martinický pohár.

Průběh utkání byl naprosto odlišný od papírových předpokladů jaké jsem dopoledne napsal v preview. Tolik vychvalovaná obrana týmu Pres drn upadla zaba si totiž absolutně neporadila s centrovanými míči Champions Moravia a hned třikrát inkasovala. Navíc dvě branky vstřelil van Tamelen o kterém jsem zmínil že má jako jediný formu 4, ale ukázala se že tento hráč je po včerejší brance v mezinárodním poháru při střelecké chuťi na což navázal dvěma brankami. Hostující hráči které jsem vyzdvihl ať už tedy obránce  Goliński, který nezabránil třem brankám, nebo Panuška se Zvoralem pak vůbec nepotkali míč. Míč je kulatý a já přiznávám že jsem byl nyní se svými odhady vedle jak ta jedle. Inu i to se může novináři stát, hlavní je  to podle mě přiznat.

Výsledek obrázku pro žába fotbal

3:0

Branky: 8 Voskovec 56 a 82 van Tamelen
Žlutá karta: -
Červená karta: -
Diváci: 14 901

Před skvostnou návštěvou skoro 15 000 diváků nastoupili vítěz Martinického poháru: Champions Moravia proti vítězi turnaje o Veliký Kulový: Pres drn upadla zaba. Oba týmy přijeli podporovat početné kotle, různých týmů z obou turnajů. První šanci utkání měla Žába, ale hlavička Bulzackiho byla snadnou kořistí brankáře Bienika. Poprvé se skóre měnilo v 8. minutě. To si na přesný centr naskočil Voskovec a hlavou nedal brankáři Lepperovi šanci 1:0. Hosté byli v prvním poločase aktivní, ale jich střelám buď chyběl důraz jako střele Zajączkowskiho, nebo přesnost jako při střele Bulzackiho.
Vstup do druhého poločasu patřil Morávii. V 56. minutě se mezi obránci soupeře dostal k hlavičce van Tamelen a Moravia vedla 2:0. Žába měla svou největší šanci v 61. minutě, ale Dobosz branku přestřelil. Jednoznačné vítězství Champions Moravia potvrdil v 82. minutě další hlavičkou van Tamelen 3:0. Na šance vyrovnaný zápas rozhodla lepší produktivita hráčů Champions Moravia. Taktika centrovaných míčů dělala obráncům týmu Pres drn upadla zaba velké problémy, tři branky padli hlavou právě po centrech.

Moravii moc gratuluji k titulu a doufám že buď tento tým, nebo i některý jiný vítěz Martinického poháru na tento triumf co nejdříve naváže!