Kopřivnice a Antarctis se stali vítězi mezinárodního poháru

1.FC Kopřivnice - Lavina medu 3:2 po p. k. (0:2)
Branky: 50 Ingason 54 Tomašec - 3 Ministr 54 Wawrzyniak
Žlutá karta: Păduraru, Oltavaro, Valkai
Červená karta: -
Diváci: 42 481

Kopřivnice dnes ve finále FA Challenge cupu přežila doslova vlastní smrt. Zápas se jí v prvním poločase vůbec nevydařil a vypadalo to že ve druhém poločase již nebude o co hrát. Nejdříve se ve 3. minutě dostal k odraženému míči Ministr a přesnou střelou poslal Lavinu Medu do vedení 0:1. V 19. minutě došlo pro Lavinu Medu k velice nepříjemné události. Po hlavičkovém souboji zůstala ležet hlavní opora týmu střední záložník s cenou přes 600 milionů Jarmil Rohan a musel střídat. 39 letý a 42 milionů stojící náhradník Malík rozhodně při vší úctě takovou hrůzu nevzbuzoval. Kopřivnici známe velice dobře, pokud tedy jste pravidelnými čtenáři mých preview, či nyní aktualit. Kopřivnice je nejvíce nebezpečná centrovanými míči a potvrdila to i v tomto utkání. Ve 37. minutě prudce hlavičkoval Ingason, ale proti jeho hlavičce zakročil brankář Hnilička. To na druhé straně udeřilo podruhé. Wawrzyniak obešel jednoho z bránících hráčů Kopřivnice a ranou pod břevno zvýšil vedení Laviny Medu na 0:2. Všechno pak mohl
,,dokonat" horkokrevný Rumun Păduraru, který fauloval v pokutovém území. Zkušený útočník Wawrzyniak ale nabídnutou šancí pohrdl a svou druhou branku v utkání nepřidal.
Do druhého poločasu vletěla jiná Kopřivnice. Nejdříve se v 50. minutě prosadil přesnou hlavičkou Ingason 1:2. O čtyři minuty později pak bylo vyrovnáno, když se po přetaženém centru na zadní tyč hlavou prosadil Tomašec 2:2. Smolařem utkání byl jednoznačně útočník Laviny medu Wawrzyniak. Sice dal branku, ale nedal penaltu a svůj kalich hořkosti dopil do dna v 61. minutě, kdy mu chyběl krok aby úplně volný dorazil míč do branky. Do konce zápasu jsme viděli jen náznaky, v prodloužení jen ze strany Laviny medu. V penaltovém rozstřelu se vzájemně potírali zajímavé statistiky. Vekový průměr 26 let tedy o tři vyšší měli hráči Laviny medu. Zkušenosti 7,2 zase o 0,4 lepší hráči Kopřivnice. O pět let a 128 milionů dražší Hnilička měl být papírovým favoritem, jenže penalty vychytal van der Struik a tak se z výhry v FA Challenge cupu po senzačním obratu raduje Kopřivnice.

Finále FA Fair play cupu

FC Antarctis - Prague Panthers 3:0 (1:0)
Branky: 16 a 55 Vodvárka 47 Brych
Žlutá karta: Opočenský - Kupka, Olli, Kačírek
Červená karta: 19 882
Diváci: 19 882

FC Antarctis čekal ve finále FA Fair play cupu velice atraktivní soupeř. Ano Prague Panthers není jen tak ledajaký klub hrající divizi 6. ligy, patří totiž samotnému tvůrci hry Axissovi. Musím říct že mě ani tak nepřekvapuje že je v 6. lize kam se odebral podle mého názoru aby mu lidé nenadávali že si pomáhá k vítězství, dává branky a tak. Každý stejně asi víme že to asi jen tak nejde. Na druhou stranu udělá tvůrce hry takovou botu že hraje taktiku normal středem zálohy a přitom tu má dva ofenzivní borce. Prague Panthers také předvedli velice ničemný zápas a měli tři šance a dvě střely na branku. Antarctis šel do vedení v 16. minutě kdy obranou soupeře prošel Vodvárka a střelou do protipohybu brankáře poslal Antarctis do vedení 1:0. Jestli byl Antarctis v prvním poločase docela produktivní a ze dvou šancí měl jeden gól a jeden náznak, tak ve druhém poločase byl 100% úspěšný. Ve 47. minutě se po dlouhém autu dostal na zadní tyči ke střele Brych a bylo to 2:0. Hlavní hvězdou utkání ale byl nečekaně defenzivní křídelní záložník Vodvárka, který přidal v 55. minutě třetí branku 3:0. Že padla z nepovedeného centru už nikoho zajímat nebude. FC Antarctis byli v zápase lepší a po zásluze získali FA Fair play cup.

Jménem celého Martinického poháru gratuluji týmům Kopřivnice a Antarctic k zisku trofeje Mezinárodního poháru! Oba manažery jsem také požádal o zhodnocení jejich cesty turnajem a pokud mi odpoví tak v další aktualitě přinesu jejich postřehy.