Dnes je na programu finále superpoháru. Champions Moravia - Pres drn upadla zaba

Máme tu třetí finále superpoháru. Již podruhé se superpoháru účastnili dva týmy, ale ani jednou se zástupce Bwin cupu, ani Olza cupu do finále nedostal. V dosavadních dvou finále se vždy radoval zástupce turnaje o Veliký Kulový.

Pro tým Champions Moravia jde již o druhou účast superpoháru. Při sv první účasti zklamala Martinické diváky prohrou 1:2 s Rainbowstorm FC

 

 Cesta Martinickým pohárem

Pro tým Champions Moravia byl 22. ročník Martinického poháru teprve čtvrtý, kterého se zúčastnila a přesto již má skvělé dva triumfy. Dovolím si být opět trochu rebel v tom když napíšu že Moravii čekali nejtěžší soupeři v osmifinále a čtvrtfinále turnaje. V semifinále a finále potkala dvě nejpříjemnější překvapení, ale také týmy, které již vše co uměli ukázali. Již osmifinále proti Universalu AC bylo dramatické, protože rozdíl ve výkonu obou týmů byl jen tři. Moravii nesrazilo zranění obránce Nesvačila, naopak od začátku vedla a ač Universal zdatně dorovnával tak uzvítězila 3:2. Ve čtvrtfinále jsme se podle papírových předpokladů těšili pomalu na předčasné finále mezi Vikingem Děčín a Champions Morávia, jenže ke všeobecnému překvapení poslal Vikingy domů Štěpánov a ještě s třemi banány na cestu. Štěpánov si to rozdal s Champions Morávii naprosto na férovku, dokonce měl v zápase i o něco málo vyšší sílu. O výhře Morávie rozhodla přesná hlavička van Tamelena. V semifinále čekal Liptovský Mikuláš což je pro mě i přesto že Sigma byla až ve finále největší překvapení turnaje. V semifinále ale Slovenskému zástupci došli síly a od začátku utkání hrál druhé housle. Moravia zvítězila s přehledem 3:0 a mohlo to být i víc. Olomoucká Sigma se ve finále nedala a favoritovi pořádně zavařila, jenže doplatila na proměňování brankových šancích. To Moravia měla 34 letého Voskovce, který zápas dvěma brankami rozhodl. Ta druhá přišla až v 90. minutě.

Liga

Champions Moravia hraje divizi 3. ligy. Úvodní zápas odehrála na půdě sk slaavia praha. Kdo trochu sleduje dění na FA a to nejvyšší soutěže, nebo jaká já občas sledoval v minulosti tak ho jako mě napadne co tento slavný tým manažera koscheena dělá ve 3. lize. Pětinásobný vítěz nejvyšší soutěže, dvojnásobný vítěz poháru a nyní spadl do 3. ligy. Každopádně si myslím že pokud bude chtít tak asi jen na jednu sezónu. Moravia na Slávii prohrála 2:4, když její branky vstřelili Ambroziak a Łukaszewicz.

Výsledek obrázku pro žába fotbal

 

 Pres drn upadla zaba. Ne to nešel Yabba z pivka domů a nerozbil se cestou to je název klubu, který vyhrál v turnaji o Veliký Kulový.

Cesta turnajem o Veliký Kulový


V osmifinále, ikdyž budeme se držet oficiálního termínu šestnáctifinále čekal na Pres drn upadla zaba zajímavý soupeř a to Crystal Palace. Oba týmy byli papíropvě shodné. Hrdinou Žáby se stal střední záložník Zvoral, který vstřelil dvě branky které zajistili výhru 2:1. Ve čtvrtfinále čekala na Žábu Veličná což papírově tak silný tým nebyl. Nevím kde manažer CendaVenda bere ty jména, ikdyž ta moje obrana vlastní Zvorala i další jména. No první branku vstřelil opět střední záložník Zvoral. Po vyrovnání soupeře dal důležitý druhý gól Opičák a poté Zvoral znovu dokázal že měl být spíše útočníkem. Přídal svou druhou branku v utkání a zajistil Žábě výhru 3:1. V semifinále čekala na Žábu Chmelnice. Je to náhoda že i tady jde papírová kvalita zápas od zápasu dolů? Zajímavý paradox, ale je rozhodně dobře že se daří papírovým ne úplně outsiderům to by bylo moc tvrdé, ale týmům které původně asi moc neměli mít na stupně vítězů bojovat až takto daleko. Je to samozřejmě i umění mnažerů a to platí jak pro týmy hrající Martinický pohár tak pro týmy hrající o Veliký Kulový. První poločas byl nudný, až se po hodině hry prosadil Goliński. Druhý gól přidal Šurek a Žába byla ve finále. Ve finále proti Czech Stars dal svou ddalší branku Zvoral, jenže soupeř vyrovnal. V 82. minutě zahájil Žabí oslavy přesnou hlavičkou Goliński.

Liga


Pres drn upadla zaba hraje divizi 3. ligy. Jeden soupeř jr mě v ní docela známý. Yabba, Hadousek a další kamarádi z naší bývalé divize 5. ligy, kde to vlastně celé kdysi začalo by si jistě vzpoměli na tým Rockets Liberec a manažera Thommase. Žába doma rozstřílela 4:1 Havířov a ukázala velkou sílu týmu 66. Postupně se prosadili: Bulzacki, Dobosz, Bořuta a Zajączkowski.

 

 Srovnání

Brankáři 1:0

 
Těsná výhra pro Champions Moravia. Jedničce Bienikovi je sice již 35 let a cena 271 milionů nahoru něpůjde, ale za ním již čeká na svou šanci 24 letý Bołęcki, který se přibližuje 200 milionům. Žába tu má také 24 letého Leppera, který je svou kvalitou jen o malinko lepší než Bołęcki.

Obrana 1:1


Je vyrovnáno ten rozdíl je obrovský. V obraně Moravie je jsou 25 letí Martínek a Nesvačil s cenou nad 200 milionů. Dąbrowskimu je 35 let, stejně jako Židlickému. První z nich je přes 200 milionů, druhý těsně pod. Mladí hráči chybí. Obrana Žáby je o dva levely výš. Vyčnívá Goliński s cenou přes 400 milionů. Přes 300 milionů je i Zajączkowski a Mandes. Bořuta tedy čtvrtý obránce je na tom svou kvalitou stejně jako nejlepší obránce Moravie.

 

Záloha 2:2


Tady jsem se vzhledem ke kuriozitě na kterou jsem narazil poněkud nerozhodl. Moravie na křídle na Kalabzu se Zdražilem. Ve středu zálohy jsou Kopacz a Szydlowski či Tuzson. Většinou hráči kolem 25 let s cenou přes 200 milionů, jen Kalabza přešel přes cifru 250 milionů. Při pohledu na kádr Žáby vás napadne že tu sakra něco chybí. Ano Žábě chybí křídla, jednoduše tu není jediný křídelní záložník!!! Žába tedy musí útočit středem. Zde jsou kvalitativně lepší hráči nežu Moravie, ale absence křídel sundává kvalitou celou zálohu dolů. Panuška má cenu 330 milionů, Dobosz 283. Kdo poziorně četl článek o cestě Žáby turnajem o Veliký Kulový tak pochopil význam Zvorala, tedy třetího do party s cenou přes 250 milionů.

Útok 2:3

Útoky jsou vzhledem ke kvalitě týmů poměrně průměrné bez velké hvězdy. U Moravie jsou je tu pokračování generace hráčů, které je 25 let. V útoku by měl být hlavní hvězdou van Tamelen s cenou přes 200 milionů a Sedlák těsně pod ní. Ještě tu je i zkušený Voskovec. Žába sází na Bulzackiho s cenou 264 milionů, Opičákovi i Šurekovi je sice již 34 let, ale svou kvalitu s cenou přes 220 milionů stále mají.

Forma 3:4

Rozhodl jsem se v úvodu sezóny neřešit psychiku týmu. Žába první kolo vyhrála a tak je logicky na nejvyšší psychice, Moravia je jen těsně pod tím. Sice prohrála, ale na oddech. Jinak jsou oba dva týmy docela v pohodě. Skoro samé 6 nebo sedmičky že je až zbytečné jemnovat. U Moravie je otazníkem van Tamelen se 4. Zkušený Voskovec s formou 8 možná láká ke změně, nebo nasazení v průběhu zápasu. Ona ta forma je stejně jen číslo, van Tamelen zrovna včera skóroval.

 

 

 

 Srovnání dopadlo těsně pro tým Pres drn upadla zaba a musím uznat že i já v tomto týmu vidím mírného favorita duelu. K tomu všemu navíc Žába oproti Moravii včera odpočívala, protože soupeř v mezinárodním poháru nenastavil a tak bude mít jistě více sil. Moravia zase zvítězila venku v pohodě 4:0 na oddech, což by jí mohlo povzbudit. Největší síla týmu jakou oba týmy zatím v této sezóně předvedli je o 6 vyšší pro Pres drn upadla zába. Na to že Moravia byla na diskuzi aspoň dle zástupců Kulového brána jako favorit je tohle možná překvapení a nebo maskovací tah. Je kl tomu nutno dodat že Moravia své síly 60 dosáhla na důležitost normal zatímco Žába na oddech. Rozdíl ve kvalitě obou týmů je patrný hlavně v obraně. Zde má Žába o dvě tříedy lepší hráče, jinak to jsou vesměs vyrovnané týmy. Moc rád bych věřil že mě Moravia přinese první triumf, ale myslím že karty jsou rozdané jasně. Favoritem je Žába a tento tým přinese Kulovému zlatý hattrick. Tip 2 (0:2)