Co se děje s FA a kde najdete členy Martinického poháru? Přepis rozhovoru s Axissem z otázek na FB

Informace Martinický pohár

Nečekaný pád Football arény zaskočil mnoho lidí. Jak víte tam nejsem technický tip a tak jsem rád že sem dal Dejvis info.

Ohledně Martinického poháru je jasná jedna věc. Aktuální rozehraný 24. ročník bude zrušen. 

Díky manažeru Lidojedů panu Burtovi se nás docela vysoký počet manažerů našlo na facebooku. Založil jsem proto skupinu na Messengeru kde probíráme aktuální dění a řešíme co dál. Sešlo se nás 12 manažerů a budeme rádi pokud nás bude víc. Pokud se chcete přidat tak mě buď kontaktujte na facebooku (Pepa Holec) a kdyby jste mě nenašli tak na emailu (pepahcv@email.cz) samozřejmě mě napište kdo jste. Rádi Vás v této provizorní skupince přivítáme! Zároveň chci dodat že mluvíme spíše okolo co bude. Většina z nás si přeje aby šla FA od posledního zálohovaného termínu tedy od 23.7. Budou s tím zmatky, ale to by byli kdyby byla nová éra od začátku ještě větší. Představte si například Yabbovu tabulku střelců, když některé góly vlastně vůbec nepadli. Zatím tedy nevynášíme žádná oficiální stanoviska, jen se spíše bavíme okolo. 

 

Ještě bych rád dodal že stanovisko FA tedy stanovisko Axisse je jeho osobní názor. Axiss to prezentoval jako chybu hostingu, kterému každý den údajně platí zálohy a oni by měli hru ukládat Teď budu hovořit za sebe. Nevím jestli to tak je, ale doufám že Axiss do budoucna hru zařídí tak aby se něco podobného již nemohlo opakovat. 

 

Osobně doufám že nás bude v Martinickém poháru pokračovat co nejvíce!!! Martinický pohár nikomu nic neprovedl a nevím proč by za to měl být jakkoliv trestán. Chápu že někteří přestavovali své kádry, přijou o nějaké úspěchy, juniory. Jenže o ně přijdeme až do toho 23. července my všichni. Martinický pohár pro mě a mnoho dalších ldí dávno přerostl rámec hry. Mě osobně třeba daleko více baví zdejší aktivní komunita lidí, ikdyž zažít nějaký spěch ve hře je také fajn. Pojďte být dál součástí tradičního a pokud ne nejepšího tak rozhodně nejaktivnějšího a nejpropracovanějšího turnaje na FA!

 

 

Nejnovější informace FA

 

AKTUALIZACE (14.1.2018 22:00): FA bude pravděpodobně obnovena v průběhu příštího týdne (80 % z dat z 23.7.2017, 10 % z doby začátku výpadku, 10 % nová éra všichni od začátku)

 

Rozhovor s Axissem, který probíhal na facebooku během včerejšího dne.

 

Výsledek obrázku pro tisková konference 

 O případné nové éře

 

Taky to moc nechápu. Vraceli bysme se jen o sezónu zpět. Teda nechápu ty, co už to hráli. Kdo neuspěl doteď, neuspěje nejspíš ani kdybysme začínali všichni od začátku. U nových lidí je jasné, že je trošku problém, že když začnou hrát FA, že to je fakt na roky se dostat někam dopředu. V tom je kouzlo FA i velká nevýhoda proti jiným, mnohem rychlejším hrám.

 

Jak to řešíš s firmou, která ti měla zajišťovat zálohu? Budeš se nějak soudit nebo jak to chodí? Minimálně tisícům lidí to totiž způsobilo dost velký trauma. A to bez ironie 

 

Řešil jsem to s nima, ještě podle nich je nějaká šance, že se jim to podaří obnovit. Samozřejmě jsem si stěžoval, že mi smazali celou FA, že nemají zálohy co si platím a nebo co mají podle smluvních podmínek i sami dělat pro případ, že se jim něco porouchá, což je zrovna tenhle případ. O víkendu ale zdá se nepracují. Zkoušel jsem to na supportu, jestli se mi někdo bude věnovat teď o víkendu, ale jen mi řekli, že mi tyhle informace nemůžou sdělovat, a že to prostě předali dál. Nejspíš na někoho, kdo přijde zítra v pondělí. Tak uvidím, co z nich vypadne dál. Jestli se budu soudit... to teď fakt nevím. O peníze mi ani tak nejde, jako spíš o ty problémy, co s tím teď vy hráči i já sám mám. To už těžko zaplatí nějak penězi. 

 

Nevěřím Ti, Axis. Už dlouho vidím, že se o své "dítě" Vůbec nezajímá. Pokud jste zaplatili za záchranu hry denně, řekněte nám jméno společnosti serverhosting. Kdo je ten amatér? Existuje jednoduché pravidlo: Zaplatíš, co potřebuješ. A teď, najednou poslední záchrana je od 23 července? Myslím, že se nás snažíš podvést, protože je to tvoje chyba. Bez důkazů by vám nikdo neměl věřit. (otázka je přeložena z Angličtiny)

 

Stěžoval jsem si, že odstranili celou fa a že nemají oba denní zálohy a týdenní zálohy (na jiné místo), které jsem zaplatil nebo musí udělat kvůli podmínkám. Řekli mi, že je všechno ztraceno, což je dost zvrácené a divné. Jak mohli ztratit zálohy ze dvou různých míst? Napsal jsem jim své otázky, ale zdá se, že během víkendu nebudou pracovat. Takže musím počkat do pondělí na další informace. Pak vám samozřejmě budu poskytovat více informací, samozřejmě. (odpověď je přeložena z Angličtiny)

 

Mohl bys uspořádat anketu, která nebude závazná? Téma by bylo, jestli začít od začátku nebo pokračovat od 23. 7. 2017. Myslím, že by bylo fajn vědět alespoň nějakou opravdovou odezvu.Ideálně ji uspořádat na stránkách FA.A druhý dotaz. Budeš měnit serverhosting, aby ses vyhnul těmto situacím?

 

 

Jak jsem už psal, tak bych nechtěl, aby FA začala od úplněho začátku. 23.7.2017 je návrat o jednu sezónu zpět a na FA je nějakých 40 sezón. Kvůli jedné sezóně rušit najednou všechno? To mi nedává smysl u těch, kteří FA doteď hráli.

Měnit serverhosting
... i když to může znít teď divně, tak já jsem s nima spokojenej. Musím nejdřív zjistit, co přesně se tam u nich stalo, že jak mi bylo sděleno, tak ani denní (interní) a ani týdenní zálohy (externí) a ani jejich vlastní týdenní zálohy v tomhle případě nelze použít a nejde to z ničeho obnovit. Z toho vyplývá, že žádná z jejich nabízených služeb zálohování v tomhle případě nepomůže a nedá se na to 100 % spolehnout. Až mi to vysvětlí, tak uvidím, co dál. Samozřejmě si můžu zálohovat ještě FA sám, ale tak to by bylo už čtvrté zálohování potom a proto si ty zálohy platím, abych tohle už dělat sám nemusel. S touhle zkušeností si ale určitě koupím ještě prostor někde jinde a budu zálohovat i sám. No uvidíme snad zítra, co se od nich dozvím.

 

Hosting bez plné podpory o víkendu.. to je jak ve středověku a připomíná mi to  ovh.com  v pátek večer mi spadne server a řeší se to až v pondělí rano.. však o co jde, přes víkend se nerobí. 

 

Je to jen největší hosting v ČR, nemůžeš zase čekat zázraky :D Spíš ta komunikace, že mi kvůli nějaké jejich interní chybě smažou celou FA a přijde email, že nemají novější zálohu a sorry jako. Nulová proaktivita, že ti něco smazali a mohlo by ti to chybět. Že mají nějaké smluvní podmínky, ale v praxi jako by nebyly.

 

Axa, ja len dufam, ze fanusikov predlzis o ten cas ktorý tymto stratime.  No mam na mysli ak sa hra vrati do jula tak by som ocakaval ze sa moj fanusik predlzi o toho strateneho pol roka

 

Fanoušky i kredity budu dávat znovu, jak si každý zaplatil. Jestli myslíš tohle. Takže pokud si někdo během posledních pár měsíců koupit teď si vymyslím 500 kreditů a Fanouška na půl roku, tak se mu tohle přičte k jeho týmu. To samozřejmě prodloužím tak, abyste o nic nepřišli.

 

Pokud tem lidem ovsem bude existovat ucet... predpokladam, ze tymy, co vznikly po restartu, existovat nebudou (?)

 

Nebudou existovat. Viz jak jsem psal, tak napíšu "návod", jak v takovém případě postupovat. Tj. založit tým a zažádat si znovu o vše, co bylo zaplaceno. Na FA účtu je historie všech plateb, takže to jde lehce dohledat.

 

Nějaká oznámení od společnosti pro serverhosting? Nebo možná v pondělí je jen jejich obnovit den po víkendu? 

 

Tato pro společnost dnes neodpověděla. Asi v pondělí taky nefunguje ;) musím počkat ještě jeden den. Doufám, že zítra něco odpoví. Dnes jsem si znovu stěžoval, že jejich zákaznická podpora předala mou žádost "Kompetentní osobě". opravdu vtipné.

 

Jako popravde jsem necekal, ze mi ta hra bude tak chybet. Nedele zapas, pak nejaky zapasy behem tydne, patek novy trenink a v sobotu juniorka. Sakra uz to puste chlapi, ale hlavne ne odznova! Drzte se

 

Mám obnovenou verzi k 23.7.2017. Je to koukám neděle před prvním zápasem v nové sezóně. Když všude změním datumy, aby to navazovalo na leden, tak můžeme začít hrát. Ale čekám ještě na hosting. Nechci to nechat jen tak, že mi smažou celou hru, obnoví to z nějaké skoro půl roku staré zálohy a tím je to pro ně vyřešené.