V úvodním čtvrtfinále na sebe narazily týmy Cerveneho Kone a Koralovky. Kun byl v zápase favoritem, jenže dlouho se hrál opatrný fotbal. To změnila až situace z 35. minuty, kdy se po rohovém kopu zmocnil odraženého míče Hlasný a poslal favorita do vedení. Ve druhém poločase jsme viděli stejně mizerný fotbal jako v poločase prvním. Koni se nakonec podařilo díky diskutavilní brance Zicha zvýšit na 2:0 a vedení si již pohlídat.

Druhé čtvrtfinále mezi Universalem a Příbramí bylo o dost zajímavější. Původně měl být jako první psán Universal, jenže manažeři obou týmů popletli zápis o utkání a napsali to obráceně, což sice nevadí, ale přesnosti to nedodá. Universal vedl již od 8. minuty, kdy se hlavou prosadil Sierota. Příbram byla v prvním poločase lepším týmem, jenže dojela na neproměnování šancí. Srovnat mohl Findlayson, jenže v dobré šanci nedal. Povedlo se až v 21. minutě Vidalovi a tak bylo skóre 1:1. Ještě do konce prvního poločasu mohl skóre zcela otočit Vidal, jenže minul. Universal nic moc nehrál, jenže v 59. minutě šel z ničehož nic zásluhou Kalinina do vedení 2:1. Vedení vydrželo Universalu dvě minuty, pak záloha Příbrami výborně zakombinovala a na konci akce srovnával Findlayson na 2:2. To že obrana Příbrami neměla svůj den dokázal o dvě minuty později Spálený, který jí prošel jako nůž máslem a zvýšil na konečných 3:2.

Třetí čtvrtfinále mezi Stanley a Sigmou nabídlo první překvapení vyřazovacích bojů 12. ročníku MP. První šanci zápasu měli hráči Stanley, jenže Dewaele branku minul. Olomouc působila bezradně až do 32. minuty kdy si po kombinaci zpracoval míč Szomolányi  a poslal Sigmu do poločasového vedení 1:0. Ve druhé půli byla půdovně zakřiknutá Olomouc lepším týmem a potvrdila to druhou brankou z kopačky Pecka 2:0. V poslední desetiminutovce pak neuspěli ve velkých šancích Olomoucký Dolan i hráč Stanley Klapirzyć a tak Sigma překvapivě, ale zaslouženě postoupila do semifinále.

Čtvrté čtvrtfinále mezi Shaperem a Titanem přineslo největší drama, protože došlo až do penaltového rozstřelu. Oba týmy měli v zápase po jedné obrovské šanci rozhodnout, jenže se nepovedlo. Za Titan mohl skórovat Doupěta, jenže zazmatkoval a branku minul. Za Shaper se podobně vedlo Grudzieńovi. Jestli pak první poločas patřil Titanu, tak druhý vyloženě Shaperu. První branka zápasu tak přišla až ve 111 minutě a vzbudila mnoho emocí. Hráč Shaperu Barbosa totiž obral obránce Titanu o míč jasným faulem, což viděl každý až na rozhodčího. Potom již neměl problém zblízka napálit míč pod horní tyčku a jít slavit. Ve 117 minutě přišel kolosální kiks brankáře Shaperu Bedrného, který svůj tým doslova okradl o postup, protože jeho nepovedený výkop z první poslal do sítě Doupěta a šlo se na penalty. V nich se nedařilo ani jednomu z týmů, naopak se dařilo brankářům. Shaper nakonec postoupil, když na penalty vyhrál 3:2.

Úvodní semiífinále mezi Cervenym Konem a Titanem nakonec bylo sehráno, protože manažer Titanu vypadl z možností internetového připojení a nenastavil sestavu. V rámci fáze turnaje, neskutečná věc a velká škoda.

Ve druhém semifinále poměřila síly Olomoucká Sigma a Universal. Universal šel rychle do vedení, když se ve 4. minutě hlavou prosadil Spálený. Do poločasu bylo srovnáno. To se v 31. minutě obtočil kolem obránců Universalu Olomoucký Dolan a povedenou ranou srovnal. Těsně před hodinou hry to pak byl stejný hráč kdo prudkou hlavičkou poslal Sigmu do vedení 2:1. Universal měl o dvě minuty později velkou šanci srovnat, jenže Chrusta trefil pouze spojnici břevna a tyče. Zasloužené srovnání tak přišlo až v 87. minutě svou druhou brankou v zápase srovnal Spálený. V prodloužení byla lepším týmem Sigma. V 115 minutě mohl rozhodnout Szomolányi, jenže jeho střela skončila pouze na brankové konstrukci a tak byl za hrdinu ve 118 minutě Olomoucký Hort.

V zápase o 3. místo již nastoupil Titan, který se potkal s Universalem. V prvním poločase byl o něco lepší Titan, jenže v jeho největší šanci nadvakrát neuspěl Piech. Manažer Universalu Prcek asi o poločase omýval hlavy, protože Universal z konce první půle a ze začátku druhé by jste jen stěží hádali na stejný tým. V 48. minutě si na centr spoluhráče naběhl Blouza a Universal vedl 1:0. O šest minut později se situace opakovala a stejný hráč dal na 2:0. Za Titan mohl snížit Uhlárik, jenže jeho střelu brankář vyrazil. Když už to vypadalo na snadnou výhru Universalu přišel závěrečný nápor Titanu. V 87. minutě po rohovém kopu a odraženém míči snížil tvrdou střelou Šadlák. V 90. minutě navíc obrana Universalu odvrátila míč z pokutového území pouze k Jaskólskimu a ten střelou k tyči srovnal na 2:2. V prodloužení mohl rozhodnout o výhře Universalu Knapczyk, jenže napálil míč pouze do brankáře. Při střelbě pokutových kopů měli více štěstí fotbalisté Titanu a tak oslavili zisk 3. místa.

Velké finále to byl duel mezi Cervenym Kone a Sigmou. Více lidí věřilo Koni, já se přiznávám že po napsaní preview k tomuto zápasu ne. Ve 12. minutě zápasu přišla první branka, když se po narážečce se spoluhráčem trefil Dolan 0:1. V zápasu průměrné kvality padali z každé zajímavé akce branky a to že byli čtyři ukazuje že těch šancí moc nebylo. Za Kone srovnal ještě do konce první půle Popławski a do kabin se šlo za stavu 1:1. O zisku MP pro Cerveneho Kone rozhodl nástup do druhého poločasu. Nejprve se přesnou hlavičkou po rohovém kopu prosadil Hlasný a o dvě minuty později přidal třetí branku povedeným obloučkem přes vyběhnuvšího brankáře Zich. Poté se již zápas víceméně dohrával.

MP získal v 12. ročníku poprvé ve své historii Cerveny Kun. Olomoucká Sigma byla největším příjemným překvapením turnaje. 3. místo Titanu trochu snižuje kontumace v semifinále, tenhle tým měl možná na víc.