V úvodním čtvrtfinále na sebe narazila Příbram a Cerveny Kun. Papírovým favoritem měla být jako vítěz skupiny, Příbram jenže s tím jsme já i někteří jiní manažeři moc nepočítali. První poločas byl hodně opatrný. Kun měl velkou šanci již v 13. minutě, jenže Segar trefil jen tyč. Skóre se pohnulo až v 37. minutě kdy se prosadil aktivní Segar.
Ve druhém poločase Kun potvrdil svou převahu. V 51. minutě si na centr z rohového kopu naběhl Hlasný a bylo to 2:0. Příbram mohla snížit, jenže Sretonoski v jediné vážnější příležitosti Příbrami v utkání nedal. V závěru přidal Kun další dvě branky. Postaral se o ně Terlecki.

Ve druhém zápase mezi Newcastlem a Internationalem se děli velké věci. Již p opatnácti minutách byl International zralý na ručník. Newcastle v zápase kraloval a vedl díky dvěma brankám Rohana a jedné Walterse 3:0. Jenže od 25. minuty následovala drtivá osminutovka Internationalu, který dvěma brankám Kronhalla a jedné Kovaříka srovnal do poločasu na 3:3. Newcastle měl imzonatní konec první půle a nástup do druhé. Těsně před koncem první půle totiž Lipsk trefil tyč.
Newcastle na svého soupeře opět vletěl, jenže Walters ve velké šanci zklamal. A tak přišel velký šok. V 60. minutě se obtočil v pokutovém území s míčem u nohy Rybicki a dokonal obrat. V 76. minutě však přišla spravedlnost a srovnání Bolonhy. Newcastle mohl rozhodnout v 87. minutě, jenže Kobusiński trefil pouze brankovou konstrukci. Zhruba od 100. minuty odešli Newcastlu poslední zbytky sil a International trestal. Rozhodující branku vstřelil ve 117. minutě duelu Mácha.

Zápas mezi Jilemnicí a Sigmou byl hodně smolný pro manažera Olomouce. První poločas bych tu ani nezminoval, protože se nic nestalo.
První velkou šanci měl v 47. minutě Jilemnický sniper Słaby, jenže branku minul. Olomouc soupeři zavařila po 70. minutách hry. Nejdříve ještě nedal ve velké šanci Elze, jenže o chvíli později trefil střílený centr z voleje Dolan a Sigma vedla 1:0. Za Jilemnici mohl srovnat Cruz, jenže nedal. Zápas nejspíše rozhodla taktická rošáda manažera Sigmy, který v 89. minutě vystřídal hned pět hráčů a to bylo znát. Obrana Sigmy si totiž nechala utéct Sádka a ten poslal zápas do prodloužení. Penaltový rostřel nezvládli oba týmy. Jilemnice proměnila dvě penalty, jenže vystřídaní nezkušení náhradníci Sigmy dali jen jednu.

V posledním čtvrtfinále narazil Universal na Stanley. Stanley šli do vedení v 15. minutě kdy se po velké chybě obrany Universalu prosadil Kowalczuk. Srovnat mohl o dvě minuty později Sierota, jenže jeho hlavičku vyhlavičkoval jeden z obránců na brankové čáře. První poločas byl vůbec nejzajímavější ze všech čtvrtfinálových zápasů. V další šanci neuspěl Stanleyovský Novakovski. Poslední šanci první půle měl Universal, jenže Benzema neuspěl.
Skóre se měnilo v 59. minutě, kdy z nulového úhlu překvapil brankáře Petráš a poslal Stanley do dvoubrankového vedení. To moéhl ještě zvýraznit Klapirzyć, jenže míč před odkrytou brankou ani netrefil.

Úvodní semifinále mezi Konem a Stanleym bylo hodně divoké. Do vedení šel Kun když se v 31. minutě prosadil Popławski, jenže do poločasu srovnal Kossuth na 1:1
Ve druhém poločase svého soupeře Stanley jednoduše převálcoval. V 51. minutě se uvolnil s míčem mezi obránci Kowalczuk a Stanley vedli 2:1. V 64. minutě zahrávali hráči Stanley pokutový kop, který proměnil ve třetí branku Schwarzenbach. Kun byl na ručník, což potvrdil další brankou Sarna. A když už Kun vykopl a snížil na 2:4, inkasoval ihned z protiútoku búra.

Ve druhém semifinále byl favorit jednoznačnější a byl jím International, který nastoupil proti Jilmenici. Ve 14. minutě však vedla Jilemnice, když dokázal svou nebývalou střeleckou formu zúročit Jilemnický kanonýr Cruz. Jenže obrana Jilemnice nestíhala odklízet nebezpečné centry do pokutového území. Z jednoho takového srovnal v 17. minutě skóre utkání Rybicki. V 24. minutě zahrával International volný přímý kop a díky hlavičce Rosy vedl 2:1. Jakoukoliv šanci Jilemnice na zvrat odvál hned po nástupu do drřuhé půle třetí brankou Kronhall. Poté se zápas již jen dohrával.

Zápas dvou zklamaných týmů ze semifinále svou úrovní nezklamal. Do vedení šla v 15. minutě Jilemnice, když se po odraženém rohovém kopu prosadil ranou z dálky Souček.
Kun byl v první hodince lepší, jenže Terlecki v další dobré šanci nedal. Poté se otřáslo na obou stranách břevno. Za Jilemnici ho napálil Touš a Cruz za Kone Zich. Jilemnice ač byla od 60. minuty o něco nebezpečnější paradoxně v 80. minutě inkasovala, když si mezi obránce naběhl aktivní Terlecki a přesně zakončil. Jenže remíza vydržela přesně jednu minutu. Poté si naběhl mezi obránce Makeš a přesnou hlavičkou rozhodl o třetím místě pro Jilemnici.

Finále bylo duelem mezi Internationalem a Stanley. Stanley byli ve finále již poněkolikáté a moc toužili ho poprvé vyhrát. To naznačoval i jejich vstup do utkání, jenže Schwarzenbach pálil pouze do břevna. A tak piřšel trest když se po dlouhém autovém vhazování prosadil Lupač. O čtyři minuty poté připojiál druhou branku Internationalu Rybicki a zdálo se být rozhodnuto. Stanley to však nevzali a ještě do konce první půle snížil Klapirzyć. Ve druhém poločase se dlouho nic nedělo. Pak měl v 73. minutě tutovku Pauer, jenže jeho střelou brankář kryl. Stanley srovali z ničehož nic, když se mezti obránci prosmýkl Súkeník a krásným obloučkem srovnal skóre. V 89. minutě vyletěla lavičku týmu Stanley jako jeden muž. Mohl za to dokonalý centr, který se snesl na hlavu Petráše, který se nemýlil a konečně rozhodl o tom že Stanley smažou nálepku největšího smolaře Martinického poháru.

Statistiky

Čtvrtfinále

Branky: 37 Segar 51 Hlasný 87 a 88 Terlecki -
Žlutá karta: Boscan -
Červená karta: -
Diváci: 12  107

Branky: 2 a 14 Rohan 12 Walters 76 Bolonha - 25 a 33 Kronhall 27 Kovařík 60 Rybicki 117 Mácha

Semifinále

Branky: 31 Popławski 74 Hlasný - 35 Kossuth 51 Kowalczuk 64 Schwarzenbach 67 Sarna 75 Pelle

Diváci: 12 294

Vítezem 11. ročníku se stali FC Stanley. Nutno dodat že si to zasloužili již dříve. Druhé místo je velkým úspěchem pro International, ikdyž ve finále vedli již 2:0. S Newcastlem ve čtvrtfinále již ale 0:3 prohrávali a otočili to. Třetí místo pro Jilemnici je úkazkou vzestupu tohoto dříve podcenovaného týmu.