10. ročník

Úvodní osmifinále mezi Titanem a Sigmou moc vzruchu nenabídlo. Na první výraznější akci jsme čekali až do 50. minuty, kdy nebezpečně střílel Titanský Jáskólski, jenže nedal. Zápas šel nejdříve do prodloužení a pak až do penalt ve kterých měli více štěstí hráči Titanu. Ve druh=m osmifinále bylo Niklinho Hammerlocku minimálně vyrovnaným soupeřem, jenže Hammerlock svého soupeře vyučoval z produktivity. V 33. minutě tak šel do vedení když se po přetaženém centru hlavou prosadil Ivana. Ve druhém poločase rozhodla pětiminutovka od 49. do 53. minuty kdy se dvakrát prosadil Drygiel a bylo hotovo. Čtvrtou branku Hammerlocku poté ještě přidal Trygvesson. Prvním překvapením vyřazovací fáze MP bylo vypadnutí favorizované Jilemnice proti Brodu. Jilemnický manažer ač byl varován opět vsadil na svůj oblíbený pressing a zápas tak naprosto zazdil. První větší šanci však měla Jilemnice. V 5. minutě pálil velice nebezpečně Boromand, jenže jeho střelu vyrazil brankář Brodu Ecker. V 15. minutě naprosto zaspala Jilemnická obrana, když Vanko měl dostatek času svůj první pokus dorazit a poslat Brod do vedení. Ve 34. minutě propadla Jilemnická obrana podruhé, když nechala uniknout Gałku a ten zvýšil na dvoubrankový rozdíl. Jilemnice byla v krizi a z ní ji nepomohlo ani snížení Cruze. V zápase Internationalu proti Martinicím měl být favoritem International, ikdyž překvapením by nebyl ani postup Martinic, takto výsledkově jednoznačný zápas se však nečekal. První poločas byla vyčkávací nuda. O výsledku zápasu rozhodla dvouminutovka od 52. do 53. minuty kdy se nejprve prosadil po odraženém míči Gereš a vzápětí prošel obranou Internationu Hrdina a zvýšil na 2:0. Dseset minut před koncem navíc Martinice přidali díky Gerešovi po kombinační akci třetí branku. Zmar Internationalu dovršil ranou do tyče Lupač. Universal to měl proti Charlestonu poměrně jednoduché, protože manažer Charlie poslal do branky naprostého pouštěče. Ve 4. minutě pálil z přímého kopu Pyta a se štěstím díky teči ve zdi poslal Universal do vedení. Charleston nevěděl která bije a do poločasu ještě dvakrát inkasoval když se hlavou prosadil Chrusta a o minutu později křižnou střelou Spálený. Ve druhém poločase pokračovala vláda Universalu kterou dalšími dvěma brankami dokumentovali Szczęsny a Bartczak. A to ještě mohl přidat šestou branku Benzema. S napětím se očekával šlágr osmifinálových bojů a to souboj Stanley a Newcastlu. Newcastle měl v té době hodně nabitý program, což zápas hodně ovlivnilo. Stanley také byli v prvním poločase lepším týmem, jenže největší šanci měl Newcastle, konkrétně Beckham jenže nedal. V 48. minutě tak šlo do vedení Stanley když se s příspěním teče jednoho z obránců prosadil Ďuriš. Zápas však rozhodla situace z 55. minuty kdy ze 30 metrů napřáhl ke střele Pelle a doslova nachytal Liljenskoga na švestkách. Tohle by se tak špičkovému brankáři stávat němělo. Newcastle bojoval a díky Lipskimu snížil, jenže vyrovnat nedokázal. Největší drama viděli diváci v zápase Přibrami proti Lobodicím. Lobodice šli po 13. minutách díky ráně Kursy do šibenice do vedení a hra se poté vytratila. Ve 32. minutě však obrana Lobodic hrubě zachybovala a nabídla Hernandezovi vyrovnání.  Lobodice chtěli odpovědět vzápětí, jenže Uhrinovu střelu vyrazil brankář Hernández. V první polovině druhého poločasu vládla Příbram, jenže pak naprosto zkolabovala. V 49. minutě měl její obrovskou šanci Vidal, jenže pálil pouze do tyče. V 60. minutě se již však Příbramští hráči mohli radovat, když se prosadil Cominges. Za Lobodice mohl srovnat Szyszka, jenže nedal. Šok Příbrami způsobil až v 90. minutě Mroczek, který srovnal na 2:2. prodloužení patřilo Lobodicím. Vítěznou branku vstřelil Szyszka. V závěrečném osmifinále přivítal Stepanov Holobic. Holobic začal utkání lépe a šel díky brance Petita do vedení. Na 2:0 mohl zvýšit Preiss, jenže jen těsně minul. Stepanov v prvním poločase nehrál vůbec nic, jenže ze své jediné kloudné akce vytěžil maximum a díky Tumovi srovnal. Ve druhém poločase již vládl Stepanov, který se oproti první půli změnil k nepoznání. Nejprve se v 47. minutě po odraženém míči prosadil Lloria a poté přidal třetí branku z penalty Dourado. To že poté Vittek spálil obrovskou šanci, již Stepanov mrzet nemuselo.

Čtvrtfinálové zápasy přionesli pouze jediné překvapení, jinak se hrálo podle papírových předpokladů. Stepanov přitom opět na polovinu zápasu vysadil a bál se až do konce. Přitom v zápase proti Titanu neměl mít potíže. V 17. minutě šel po přesné hlavičce Dourada do vedení, o pět minut později navíc přidal druhou branku Tuma. Ve druhém poločase však diktoval taktovku hry Titan a díky Ulichovi snížil. V 62. minutě pálil nebezpečně  Jaskólski, jenže jen do břevna. Ani toto Stepanov neprobralo a tak přišel trest v podobě vyrovnání Esmaeliho. V prodloužení se aspon trochu probral Stepanov a mohl dokonce rozhodnout, jenže Válek v dobré šanci nedal. Favorit nakonec uspěl až v penaltovém rozstřelu, Titanu zbyli oči pro pláč. Ve druhém čtvrtfinále mezi Hammerlockem a Lobodicemi jsme viděli takticky svázanou podívanou. Jedinou pořádnou šanci Lobodic v zápase měl Pechal, jenže nedal. Na druhé straně se do cetrovaného míče opřel z voleje Liszka a poslal Hammerlock do semifinále. V dalším zápase narazili Stanley na Brod. Stanley šli do vedení již po 11. minutách kdy se prosadil Schwarzenbach. Ve druhém poločase dorazil vlastní střelu Pelle a bylo to o dvě branky. V závěru ještě mohl zadělat na problémy Vanko, jenže pálil jen do břevna.  A překvapení na konec, kterým jistě bylo vypadnutí Universalu proti Martinicím. Zápas hodně ovlivnila a poškodila situace ze 14. minuty kdy rozhodčí upřel Universalu poctivě dosaženou branku. V té době již Martinice vedli, když se hlavou prosadil Neumann. Martinice měli navrch a po první půlhodině vedli již o tři branky, když se přesnými střelami do horních růžků prosadili Doležal a Metelka. Ve druhém poločase Martinice i nadále kralovali navíc si mohli dovolit i takový luxus jako neproměnit penaltu (Gereš) či Tůmovu střelu jen do tyče.

Semifinálové zápasy již své favority neměli. V tom prvním nastoupil Stepanov proti Martinicím. První větší šanci měl Martinický Hrdina, jenž jeho střelu vyrazil Ulicný. Martinice si však nepohlídali rychlý protiútok a na jeho konci poslal Stepanov hlavou do vedení Dourado. V 35. minutě však zaúřadovala největší hvězda Martinic Metelka, který ranou do šibenice srovnal na 1:1. do kabin však mohli jít spokojenější Stepánovští, jenže Tumovu střelu vyrazil Kováčik. Druhý poločas byl velice opatrný bylo jasné že to bude bud o jedné povedené akci nebo o jedné chybě. V 73. minutě prošel až moc hladce Martinickou obranou Górka a rozhodl o postupu  Stepanova. Druhé semifinále mezi Hammerlockem a Stanley nabídlo rovněž tři branky, jenže jinak naprostou nudu. Hammerlock po prvním poločase vedl když se po centru z rohového kopu hlavou prosadil Svěrák. Stanley srovnali hned z kraje druhé půle kdy se mezi dvojicí obránců prosadil Schwarzenbach a srovnal na 1:1. Zápas rozhodl v 50. minutě Hammerlocký Lukašenin. Kromě gólů jsme však opravdu žádnou další zajímavější akci neviděli.

Zápas o 3. místo trochu zkazil Martinicím dojem z celého turnaje, protože to byl z jejich strany vyloženě propadák. Naopak Stanley splatili své dluhy i s úroky. V 20.l minutě se po přetaženém autovém vhazování dostal ke střele Sarna a poslal Stanley do vedení. Za Martinice mohl odpovědět Doležal, jenže pálil jen těsně vedle. Ve 32. minutě vedli Stanley o dvě branky když se po rohovém kopu hlavou prosadil Petráš. Martinice do konce první půle zabojovali a díky Vaškovi snížili na rozdíl jediné branky. Stanley však z každé své akce vytěžili branku a doslova pořádali v Martinické obraně den otevřených dveří. V 60. minutě se po podklouznutí jednoho z Martinických obránců dostal ke střele Sarna a zvýšil na 3:1. Tečku za utkáním pak dal po dalším megakiksu Martinické obrany Pelle.

Finále bylo o poznání méně strhující přitom úvodní desetiminutovka slibovala mnohé. Stepanov Hammerlock tlačil a šel v 9. minutě zaslouženě do vedení, když se hlavou prosadil Dourado. Hammerlock mohl z kraje druhé půle srovnat, jenže Liszka pálil pouze do tyče. Poté to byla nuda, Stepanov si vítězství zkušeně pohlídal.

Stepanov tak získal již podruhé MP. Na druhém místě skončil Hammerlock a Stanley se znovu umístili na bedně.